در ۶ ماهه نخست امسال به ۵۵ کشور صادرات تجهیزات پزشکی داشته‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حسین صفوی درخصوص وضعیت صادرات تجهیزات پزشکی در کشور توضیح داد: در حوزه صادرات چندین سال است که شرکت‌های تولیدکننده با هدف تولید محصولات با کیفیت برای صادرات در حال فعالیت هستند. 

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات سازمان پزشکی غذا و دارو ادامه داد: خوشبختانه ۳۰ شرکت تولیدکننده ما توانسته‌اند گواهی‌های تایید کیفیت بین‌المللی مانند SE را دریافت کنند و موفق شدند کالاهای خود را به برخی کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی صادر کنند، لازم به ذکر است در شرایط تحریم صادرات کار آ‌سانی نیست و این شرکت‌ها در این شرایط سخت که انعقاد قرارداد و انتقال پول با مشکل مواجه است گواهی‌های بین‌‌المللی را دریافت کرده‌اند. 

وی افزود: ما در راستای تشویق شرکت‌های تولید کننده به آنها اعلام کرده‌ایم که اگر شرکتی بتواند تاییدیه CE را دریافت کند ظرف مدت سه روز تاییدیه‌های داخلی به این شرکت اعطا خواهد شد. 

صفوی درخصوص دستاوردهای سفر وزیر بهداشت اندونزی به کشور گفت: در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی به کشور اندونزی جلساتی برگزار شد همچنین برخی از شرکت‌های تولیدکننده ما در حال حاضر دستگاه‌های الکتروکاردیوگرافی و مانیتورهای قلبی را به اندونزی صادر می‌کنند. 

به گزارش فارس مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات سازمان پزشکی غذا و دارو در پایان درخصوص وضعیت صادرات تجهیزات پزشکی توضیح داد: در ۶ ماهه نخست سال جاری موفق شدیم به ۵۵ کشور صادرات داشته باشیم که ۳۶۳ محصول به کشورهای مختلف صادر شده‌ است؛ همچنین در۶ ماهه نخست سال ۹۷ ما به ۴۵ کشور صادرات انجام داده‌ایم و ۲۶۱ محصول صادراتی را به این کشورها ارسال کرده‌ایم.

پایان پیام/

مطالب مشابه