پیوندی به تذاکرات نسبت به بخش‌های اقتصادی هلال احمر توجهی نکرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حسین صوفی اظهار کرد: شورایعالی هلال‌احمر بالاترین رکن جمعیت هلال احمر است و تصمیم‌گیری‌های کلان و سیاستگذاری‌ها در این شورا انجام می‌شود که اعضای آن عبارتند از: نماینده ولى فقیه، نمایندگان رئیس جمهور، اعضاى منتخب شورا و بازرسان جمعیت که ماهانه جلسات شورایعالی هلال احمر برگزار می‌شود و روز دوشنبه نیز این جلسه برگزار شد اما اکثریت اعضای در این جلسه شرکت نکردند.

بازرس شورایعالی هلال احمر ادامه داد: با توجه به اتفاقات اخیر در جمعیت هلال‌احمر  و در پی تذاکرات و توصیه‌های مکرر به رئیس جمعیت هلال احمر و البته عدم توجه پیوندی به تذاکرات مطرح شده، اکثریت  اعضای شورایعالی در این جلسه شرکت نکردند و این پیام و تذکری به رئیس جمعیت هلال احمر بود.

وی افزود: در چند هفته گذشته توصیه‌ها و تذکراتی به پیوندی داده شده است که این تذکرات مربوط می‌شود به بخش‌های تابع جمعیت هلال احمر از جمله شرکت سرمایه‌گذار و کارخانجات و... اما متاسفانه وی تابع سیاستگذاری‌ها ، تذکرات و توصیه‌ها نبوده و عدم حضور برخی اعضا اقدام اعتراضی به عملکرد پیوندی بوده چرا که اعضای شورایعالی به فرایند مدیریت پیوندی در هلال احمر معترض هستند.

صوفی گفت: از زمانی که  فرجی مدیر تدارکات سازمان پزشکی هلال احمر احضار و بازداشت شد، روند تذکرات آغاز شد و در واقع بازداشت یکی از مدیران هلال احمر ضعف شورایعالی هلال احمر بوده چرا که  نتوانسته‌ایم این موضوع را رصد کنیم، علت اصلی عدم حضور برخی از اعضای شورایعالی هلال احمر عدم توجه پیوندی به تذکرات مطرح شده بوده و در نهایت بازداشت فرجی مدیر تدارکات پزشکی هلال احمر بوده است.

بازرس شورایعالی هلال احمر همچنین در ارتباط با اخبار مرتبط با مفاسد اقتصادی رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از زمانی که پیوندی به دادسرا احضار شده، بنده با وی ملاقاتی نداشتم و از جزئیات احضار وی بی اطلاع هستم و صحبتی نکردم. اما باید به این نکته اشاره کنم  بنده به عنوان بازرس نامه‌های متعددی در ارتباط با بخش‌های مرتبط هلال احمر به  پیوندی ارسال کردم و تاکید داشتم که به این موارد رسیدگی شود اما وی اعتنایی به این نامه‌ها نداشت.

به گزارش تسنیم وی در پایان در ارتباط با تغییرات در هلال احمر و برکناری رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: واقعیت این است که این موضوع از اختیارات ریاست جمهوری است و چنانچه نیاز باشد ما این درخواست را به ریاست جمهوری اعلام خواهیم داد، در صورتی که شرایط هلال احمر به همین منوال باشد و تغییری نکند توجیه ندارد که در جلسات بعدی هلال احمر شرکت کنیم و اگر اصلاحاتی نشود برخی از اعضای شورایعالی حضور در جلسات هلال احمر را بایکوت خواهند کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه