دانشجوی جعلی هیچ رابطه آموزشی با دانشگاه شهید بهشتی نداشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید امیر محسن ضیایی ضمن رد ادعاهای فردی با عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندان پزشکی خواستار رسیدگی فوری مسؤولان قضایی و انتظامی برای پیشگیری از تکرار این اقدامات شد و گفت: به طور قطع و یقین این فرد هیچگونه رابطه آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نداشته و طبق سوابق آموزشی، هیچ ثبت نامی از وی انجام نشده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص درج نمره یا اخذ شهریه از این فرد نیز افزود: از فرد یاد شده که با عنوان جعلی دانشجو در برخی فضاهای آموزشی دانشکده دندان پزشکی حضور یافته است، هیچ شهریه‌ای دریافت نشده و در هیچ آزمونی برای وی نمره ثبت نشده است.

وی اظهار کرد: اگرچه این فرد با ترفندهای مختلف بارها وارد دانشکده شده است  اما به دلیل فقدان رابطه آموزشی با دانشگاه، در نهایت هیچگونه مدرکی برای او صادر نمی شد و حضور صرف و مستمع آزاد در کلاس نتیجه‌ای برای فرد نخواهد داشت.

ضیایی با اشاره به ابهامات ایجاد شده از سوی بعضی افراد در فضای مجازی، اعلام کرد: در سیستم آموزشی و به خصوص دانشگاه های سراسری، پذیرش دانشجو کاملاً نظام‌مند و ساختارمند است و بر اساس برگزاری کنکور و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت است؛ بنابر این مباحث مطرح شده در خصوص فروش صندلی به کلی کذب و همچنین قابل پیگرد قضایی است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: سوء استفاده سودجویان از انگیزه داوطلبان در مسیر رقابت برای رسیدن به دانشگاه‌های تراز اول نظیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی زمینه ساز بروز برخی شایعات است، برخی مؤسسات با مخدوش کردن ذهن خانواده ها و با وعده های واهی نظیر ثبت نام در رشته های علوم پزشکی در ازای دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی می کنند.

وی به اقدامات غیرقانونی و برنامه ریزی شده مافیای کنکور اشاره کرد و گفت: باید ماجرای ورود دانشجوی متقلب به دانشکده تراز اول دندان پزشکی کشور را وسیع تر دید. این فرد به طور غیر قانونی وارد ساختمان این دانشکده می شود، همزمان با جعل عنوان در رسانه ملی حاضر می شود و خود را زیر چتر یک موسسه آموزشی به عنوان رتبه برتر کنکور به طور مکرر در برخی شبکه ها معرفی کند و در قاب سوم، به طور گسترده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور پیدا کرده و به جذب سرمایه اجتماعی و طعمه های خود می پردازد. یعنی در سه فضا حضور جعلی داشته است.

ضیایی گفت: این فرد با علم به اینکه حضور غیر قانونی او در نهایت منجر به صدور هیچ گونه مدرک نمی شود، باز هم اقدام به جعل عنوان و حضور در فضای آموزشی می کند. این مطلب نشان می دهد اهداف دیگری را تعقیب می کرده است، این اقدامات طراحی شده نیازمند ورود مراجع قضایی و دستگاه های نظارتی است تا اهداف واقعی این افراد آشکار شود.

به گزارش فارس معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان خواستار برخورد جدی با اینگونه اقدامات برنامه ریزی شده و افراد کلاهبردار شد تا دیگر سودجویان امکان تکرار چنین اقداماتی پیدا نکنند و اضافه کرد: رسیدگی دقیق به این موضوع از سوی دانشگاه انجام خواهد شد و با بی مبالاتی هر یک از کارکنان دانشکده که منجر به حضور غیر قانونی این فرد در فضای آموزشی شده باشد برخورد قانونی لازم به عمل می آید.

پایان پیام/

مطالب مشابه