۸ درصد از کودکان مبتلا به اختلالات روانپزشکی نظیر بیش‌فعالی هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اسدی با اشاره به تاثیر آلودگی‌های صوتی بر کودکان اظهار کرد: آلودگی‌های صوتی و ذرات معلق هوا بر کودکان تاثیر بیشتری می‌گذارد و باعث بروز اختلالات روانپزشکی و روحی در آنها می‌شود.
 
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: ۸ درصد از کودکان مبتلا به اختلالات روانپزشکی مانند بیش فعالی هستند که اینگونه بیماری‌ها بر تحصیل آنها هم تاثیر منفی می‌گذارد. اختلالات روانپزشکی ما نسبت به برخی از کشور‌ها بالا‌تر است و متاسفانه باید بگویم کشورمان آمار خوبی در زمینه اختلالات بیش فعالی و روانپزشکی ندارد.
 
وی افزود: سیستم ایمنی بدن کودکان مانند افراد بزرگسال کامل نشده است به همین دلیل توانایی مقابله با آلودگی‌های صوتی و مشکلات ناشی از آن را ندارند و عوارضی مانند کج خلقی لجبازی و حتی افسردگی در کودکان بر اثر آلودگی‌های صوتی و هوا بروز پیدا می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اسدی در پایان گفت: کودکانی که در مواجهه با انواع آلودگی صوتی و ذرات معلق هوا در کلان‌شهر‌ها رو به رو هستند بیشتر دچار عوارضی مانند افسردگی و بد‌رفتاری می‌شوند؛ این نوع کودکان آستانه تحمل‌شان بسیار کمتر از سایر کودکان است  و عموما کودکانی پرخاشگر هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه