شیوه نامه اجرایی طرح بیمه اجباری در حال آماده‌سازی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، داوود حاجی قاسمعلی با اشاره به اینکه برنامه استحقاق سنجی تاکنون در 650 بیمارستان دولتی و دانشگاهی اجرا شده است، افزود: در مراکز بهداشتی و درمانی سطح یک یا مراکز جامع سلامت که به شهرها و روستا‌ها خدمات ارائه می‌دهند نیز تا حدود زیادی امکان انجام استحقاق سنجی و استعلام بیمه ای فراهم است.

وی افزود: استحقاق سنجی برای اطمینان از پوشش بیمه ای فرد است. در حال حاضر این برنامه به طور فعال در استان‌های گلستان، خراسان رضوی و اردبیل انجام می‌شود. همچنین خدماتی از جمله تائید نسخه، تائید خدمت در دفاتر پیشخوان و مراکز اجرا کننده نسخه نویسی الکترونیک، استحقاق سنجی به طور فعال و دقیق انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت به ارزیابی وسع و مصوبه هیات دولت مبنی بر بیمه اجباری افراد فاقد پوشش بیمه اشاره کرد و گفت: از زمان ابلاغ این مصوبه سازمان بیمه سلامت ایران 45 روز فرصت دارد که شیوه نامه اجرایی را ابلاغ کند. این موضوع به طور جدی مستلزم همکاری وزارت رفاه بوده چرا که کاملا وابسته به بانک هدفمندی یارانه‌ها است و براساس آن سازمان می‌تواند ارزیابی کند که فرد در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشد یا خیر. 

حاجی قاسمعلی گفت: امیدواریم این بانک و اطلاعات آن به صورت آفلاین، دوره‌ای و یا به صورت دسترسی بر خط و سرویس استعلام در اختیار ما قرار داده شود تا در نهایت خدمات مورد نیاز و پوشش بیمه‌ای برای افرادی که توان مالی ندارند فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت وی در پایان اضافه کرد: افراد فاقد پوشش بیمه پس از زمان تعیین شده می‌توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و در قالب سامانه نیز شرایطی فراهم خواهد شد که با وارد کردن شماره ملی به فرد اطلاع داد شود که آیا مشمول یارانه دولت خواهد شد یا خیر.

پایان پیام/

مطالب مشابه