صنعت داروسازی کشور تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد شیبانی در پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما که با حضور وزیر بهداشت و معاون علمی ریاست جمهوری در حال برگزاری است، ضمن گرامیداشت شهدای جنگ دفاع مقدس به ویژه شهدای داروسازی، گفت: این نمایشگاه در زمانی در حال برگزاری است که شاهد هجمه‌ها و تحریم‌های ناجوانمردانه مدعیان حقوق بشر و دموکراسی هستیم. کسانی که به دروغ می‌گویند دارو و غذا تحریم نیست، اما در عمل می‌بینیم که برخی شرکت‌ها به دلیل تحریم نه به ما دارو می‌دهند و نه مواد اولیه.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ادامه داد: البته به لطف خدا دست اندرکاران حوزه دارو، همواره طی سال‌هایی که مورد هجمه بوده‌ایم، تحریم‌ها را به فرصت بدل کردند. باید توجه کرد که در حال حاضر در صنعت داروسازی بیش از ۱۰۰ شرکت دارویی ما داروی شیمیایی تولید می‌کنند و در صنعت بسته بندی در برخی موارد به خودکفایی ۱۰۰ درصدی رسیده‌ایم.

وی افزود: در حوزه فراورده‌های جدید دارو مانند داروهای بایوتکنولوژی در خاورمیانه پیشقدم هستیم و حرف برای گفتن داریم. این داروهای جدید ما حتی در کشورهای اروپایی هم ثبت شده‌اند.

به گزارش ایسنا شیبانی در پایان گفت: تلاش می‌کنیم تا با کمک همه دست اندرکاران بتوانیم شاهد توسعه بیشتر در عرصه داروسازی کشور باشیم، در پنجمین دوره نمایشگاه ایران فارما از نظر مکانی و حضور شرکت‌ها ۳۰ درصد توسعه داشته‌ایم. در این دوره ۵۵۰ شرکت در نمایشگاه حضور دارند که ۴۰۰ شرکت داخلی و ۱۵۰ شرکت خارجی از ۳۰ کشور دنیا هستند، در کنار این نمایشگاه، نمایشگاه کتب علمی نیز برگزار می‌شود. همچنین بیش از ۵۰ کارگاه آموزشی را نیز برگزار خواهیم کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه