یکی از نیازهای اصلی نسخه الکترونیکی، امضای الکترونیک است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوروش فرزین افزود: بار مراجعه بیمه‌شدگان این سازمان به ۴۵ هزار ارائه دهنده خدمات سلامت در سراسر کشور در سال ۹۷ حدود ۱۶۰ میلیون بار بوده و بیشترین بار مراجعه بیمه‌شدگان در بخش سرپایی مربوط به داروخانه‌ها است که ۳۵ درصد بار مراجعه را به خود اختصاص می دهد.

وی درباره اجرای برنامه نسخه الکترونیکی نیز بیان کرد: نسخه الکترونیکی سال گذشته در استان کرمان به صورت آزمایشی اجرا و در پایان سال گذشته نیز با حضور وزیر بهداشت در یک شهرستان از هر استان اجرا شد، پیش بینی و هدف گذاری ما در سال ۹۸ این است که ۳۰ درصد شهرستان‌های هر استان تحت پوشش این برنامه قرار گیرند. اکنون زیرساخت لازم برای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در ۲۵۵ شهرستان جهت اهداف از پیش تعیین شده محقق شده است.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ادامه داد: علاوه بر فراهم کردن ظرفیت و ایجاد زیرساخت، اجرای موفقیت‌آمیز این برنامه نیازمند مشارکت پزشکان است. در همین راستا با نظام پزشکی و انجمن های علمی جلسات مختلفی برگزار و تفاهم نامه مبادله شده است، امضای الکترونیک به منظور قانونی بودن و اصالت نسخه از نیازهای اصلی اجرای این برنامه است که نظام پزشکی باید هر چه سریعتر شرایط را فراهم کند تا بر اساس برنامه‌ریزی‌‌ها حرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت فرزین در پایان گفت: سازمان بیمه سلامت به منظور تشویق پزشکان در مشارکت با اجرای نسخه نویسی الکترونیک مشوق‌هایی از جمله پرداخت مطالبات پزشکان در پایان هرماه به صورت آنلاین و بدون تاخیر و همچنین تسهیلات بانکی فراهم کرده است تا پزشکان انگیزه بیشتری در همراهی با اجرای این طرح داشته باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه