هیئت امنای ارزی تجهیزات کاشت حلزون را سریع‌تر از گذشته تامین کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری با اشاره به لزوم غربالگری شنوایی کودکان اظهار کرد: غربالگری شنوایی کودکان باید از اولویت کارها در حوزه پیشگیری مدنظر قرار بگیرد زیرا با صرف هزینه کم می‌توان از بروز ناشنوایی و حتی کم‌شنوایی کودکان و نوزادان جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: برای پیشگیری از بروز بیماری ناشنوایی و کم‌شنوایی کودکان، انجام آزمایش‌های ژنتیک و غربالگری‌ها قبل از ازدواج امری لازم محسوب می‌شود زیرا می‌توان با انجام آزمایش‌های ساده از تولد کودکان مبتلا به کم‌شنوایی و ناشنوایی جلوگیری کرد.

وی افزود: یک کودک کم‌شنوا به سختی با اطرافیان می‌تواند در طول زندگی روزمره خود ارتباط برقرار کند به همین دلیل پیشگیری از عارضه کم‌شنوایی در نوزادان و کودکان بسیار مهم است زیرا این بیماری باعث بروز اختلالات روانپزشکی می‌شود.

شهریاری گفت: مجلس شورای اسلامی و مجمع خیرین سلامت تعامل خوبی در زمینه خرید تجهیزات مربوط به کاشت حلزون ویژه نوزادان و کودکان کم‌شنوا انجام داده‌اند و در حال حاضر هزار نفر در نوبت انتظار عمل کاشت حلزون هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان اضافه کرد: امیدوارم هیئت امنای ارزی تجهیزات کاشت حلزون را سریع‌تر از گذشته تأمین کنند زیرا زمان طلایی برای عمل جراحی کاشت حلزون نوزادان و کودکان بین یک تا پنج سال است و بعد از این مدت اثربخشی آن برای شنوایی کودکان کاهش پیدا می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه