وزارت بهداشت از اختصاص بخشی از منابع طرح تحول به بیمارستان‌های نظامی پرهیز می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا جلالی به گوشه‌ای از عملکرد مجموعه آموزشی درمانی بقیه الله (عج) اشاره کرد و گفت: ۷۰۰ پزشک در پنج مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مشغول به فعالیت و سالانه در حدود دو میلیون مراجعه‌کننده را پاسخگو هستند.

وی افزود: بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) تأمین‌کننده ۵۷ درصد خدمات درمانی نیرو‌های مسلح در استان تهران است و  طبق آخرین ارزیابی ها رضایت بالای 90 درصد از بیماران را مجموعه دانشگاه در کارنامه خود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با انتقاد از برخورد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قبال مجموعه‌های درمانی متعلق به ارگان های نظامی اظهار داشت: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده سهم سلامت است که همه مردم آن را پرداخت می کنند اما علی رغم اینکه بیمارستان های نظامی نقش بسزایی در بخش درمان کشور ایفا می کنند از این بودجه بی بهره هستند.

جلالی گفت: من شخصا به وزیر سابق بهداشت گفتم که مراکز درمانی نیروهای مسلح را مهربانانه‌تر نگاه کنید و اینکه چرا وزارت بهداشت از اختصاص بخشی از منابع طرح تحول سلامت به بیمارستان‌های نظامی پرهیز می‌کند و البته در نهایت هم هیچ اعتباری به ما ندادند و نمی‌دهند، این در حالی است که دولت های قبل حمایت های قابل توجهی از مجموعه دانشگاه و بیمارستان بقیه الله(عج) می کردند.

وی اظهار کرد: حمایت وزارت بهداشت از مجموعه های درمانی سپاه یا حداقلی است و یا اصلا وجود ندارد، وزارت بهداشت باید مجموعه های درمانی نیروهای مسلح را جزئی از خود بداند چراکه ما مشغول ارائه خدمات متنوع درمانی به عموم مردم هستیم؛ اگر بیمارستان های نظامی نبودند بیمارستان های دولتی باید بار سنگینی را بر دوش می‌کشیدند و ما هم اکنون بار سنگینی را از روی دوش وزارت بهداشت و دولت برمی‌داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تاکید کرد: دولت هیچ کمکی به دانشگاه و بیمارستان بقیه الله(عج) نکرده است، وزارت بهداشت نه تنها در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی کمکی به ما نکرده است بلکه حتی از اختصاص بسیاری از تجهیزات مصرفی و سرمایه ای خاص به ما که به راحتی در اختیار دیگر بیمارستان ها قرار می گیرد، پرهیز می‌کنند.

به گزارش فارس جلالی در پایان اضافه کرد: دولت امتیازاتی که برای بیمارستان های دیگر در حوزه دارو و تجهیزات اختصاص می دهد را از ما  دریغ می کند و این در حالی اتفاق می افتد که هر نقطه ای بحرانی بوجود آمده ما نقش اساسی در امدادرسانی ایفا کرده ایم؛ در زلزله و سیل اخیر و در درمان مدافعان حرم بیمارستان های سپاه و بخصوص بیمارستان بقیه الله(عج) نقشی مهم ایفا کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه