در جلسه بعدی شورای‌عالی بیمه، تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹ بررسی می‌شود
به گزارزش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید سجاد رضوی اظهار داشت: اگر بیمه ها بتوانند منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند، علاقه مند هستند که خدمات پیشگیرانه و توانبخشی را تحت پوشش بیمه قرار دهند چون بازگشت منابع از محل تحت پوشش قرار دادن خدمات پیشگیری، بالا است.

دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ادامه داد: در جلسه بعدی شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه های پزشکی سال 99 مورد بررسی قرار می گیرد، در حال حاضر کارهای کارشناسی تعرفه های پزشکی سال آینده در حال انجام است و مقرر شده که در صورت ترجمه کتاب تعرفه نسبی و عدم بار مالی، تعرفه های کتاب تعرفه نسبی خدمات، اجرا شود.

وی با اشاره به مصوبه جلسه قبل شورای عالی بیمه در خصوص خدمات توانبخشی معلولان افزود: به شرط تامین منابع سازمان برنامه و بودجه و بر اساس بسته خدمتی که از سوی معاونت درمان تعریف می شود، به معلولان خدمات توانبخشی ارائه می شود.

به گزارش وب‌دا رضوی در پایان گفت: اگر بیمه ها بتوانند خدمات توانبخشی را تحت پوشش قرار دهند که البته وظیفه دولت نیز هست، می توان شاهد کاهش مشکلات درمانی در معلولان بود و پوشش خدمات توانبخشی، از صرف هزینه های سنگین درمانی برای بیمه ها، جلوگیری می کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه