مردم ما کمتر از ۱۰ درصد آموزش مقابله با حوادث را دیده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اصغر پیوندی در دومین کنفرانس و جشنواره بین‌المللی طراحی گنسای با تاکید بر اهمیت آموزش همگانی در مقابله با حوادث اظهار داشت: یکی از زیر ساخت‌های کاهش آلام و دردها، آموزش همگانی است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: مردم ما کمتر از ۱۰درصد آموزش مقابله با حوادث را دیده‌اند؛ در حالی که ریسک بروز حوادث ۸۰ درصد است، ارزان ترین، موثرترین و مفیدترین راه مقابله با حوادث، پیشگیری است، هلال احمر، براساس برنامه ششم، سازمان پیشگام در آموزش همگانی است.

وی افزود: با پیشگیری می‌توان اثرات مخرب بلایای طبیعی را کاهش دهیم، ایجاد مرکز شتاب و نوآوری، ایجاد کارکردهای مشترک با دانشگاه و استفاده از مراکز پژوهشی از جمله راهکارهای موثر در مقابله با بلایا و حوادث است، ارتباط صنعت و دانشگاه دو رویکرد در هلال احمر است که باید دنبال شود.

پیوندی با اشاره به وظایف امدادی هلال احمر گفت: بهداشت و درمان و امداد و نجات ایرانیان در خارج از کشور جزو وظایف ذاتی هلال احمر است، افتخار می کنیم همه ساله خادم کوچکی برای زائران اربعین هستیم.

به گزارش فارس در پایان محمد باقر قهرمانی معاون بین الملل دانشگاه تهران نیز در پایان با اشاره فعالیت های دانشگاه تهران بیان داشت: این دانشگاه سه شعار بین المللی سازی، کارآفرینی و مسئولیت اجتماعی را در ۵سال آینده در نظر گرفته است، دانشگاه تهران اکنون ۴۰هزار دانشجو دارد که هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه