دلایل تاخیر در اعلام نتایج بسیج ملی کنترل فشار خون
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی در خصوص دلایل اعلام نشدن نتایج بسیج ملی کنترل فشار خون اظهار داشت: پس از اتمام کمپین کنترل فشار خون افراد به سه دسته مبتلا به فشار خون بالا، در معرض فشار خون بالا و افراد سالم تقسیم‌بندی شدند و طبق دستورالعمل طراحی شده این افراد تحت معاینات بعدی قرار گرفتند.
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: درحال حاضر تلاش می‌کنیم که اطلاعات آنها به طور کامل وارد سامانه شود که امیدوارم تا آخر امسال افرادی که فشار خون آنها کنترل شده است حداقل یک بار تحت مراقبت درمانی قرار بگیرند، طبق آخرین آمار تقریباً بین ۱۵ تا ۲۵ درصد افراد مراقبت‌ دریافت کرده‌اند و طی روزهای اخیر این موضوع سرعت بیشتری گرفته است.

وی افزود: قرار بود هفتم مهرماه همزمان با روز جهانی قلب نتایج بسیج کنترل فشار خون اعلام شود که با آغاز شدن ماه محرم و صفر و برگزاری نشست منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت این مراسم با تعویق برگزار خواهد شد.

رئیسی گفت: تاکنون در راستای راستی‌آزمایی با ۵۰ هزار نفر از افرادی که فشار خون آنها گرفته شده بود مصاحبه انجام شد و از این افراد سوال شد که آیا فشار خون آنها گرفته شده است یا خیر؟ برای انجام تست فشار خون به کجا مراجعه کرده‌اند و آیا از این طرح رضایت دارند؟ تا با انجام این کار بتوانیم بسیج ملی فشار خون را ارزشیابی کنیم.

به گزارش فارس معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: از سوی دیگر سازمان جهانی بهداشت نیز ارزیابی خارجی انجام داده است تا ببینیم آیا این طرح درست انجام شده است یا خیر، که نتیجه آن تا هفته آتی از سوی سازمان جهانی بهداشت اعلام خواهد شد، در مراسمی که طی روزهای آتی برگزار می‌شود نتایج این طرح در ۳ گزارش ارزیابی داخلی، خارجی و دانشگاه‌های برجسته به اطلاع عموم خواهد رسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه