ایران پوشش‌های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اکرم التوم در بدو ورود به تهران با تقدیر از سازمان بهداشت جهانی و وزرای بهداشت منطقه و هیات‌های همراه آنها برای شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی و همچنین از کشور جمهوری اسلامی ایران که میزبان این نشست است، گفت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران توانسته است از طرق مختلف دسترسی مردم را به خدمات بهداشتی فراهم کند و با روشهای مختلف پوشش های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است. سلامت مردم در گرو مشارکت های مردمی و هماهنگی های بین بخشی بوده و نکته مهم این که لحاظ سلامت در تمامی سیاست‌های توسعه‌ای، بسیار پر اهمیت است.

 وی افزود: اگر کشورها بتوانند به عوامل موثر بر سلامت مثل فقر، بی‌سوادی و مشکلات اقتصادی و دسترسی به آب آشامیدنی سالم برسند، قطعاً پیشرفت‌های بیشتری در زمینه سلامت خواهند داشت، باید هر دو کشور ایران و سودان با توجه به موقعیتی که دارند به مسئله سلامت اهمیت ویژه ای دهند و از سازمان جهانی بهداشت برای ایجاد زمینه های مناسب برای بهبود سایر نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمک گیرند.

وزیر بهداشت سودان ادامه داد: از  ۲۲ کشور منطقه که در این اجلاس شرکت دارند، کشورهایی هستند که اقدامات بسیار خوبی در زمینه بیماری‌هایی همچون سل، ایدز و کاهش مرگ و میر مادران و کودکان داشته و به توفیقاتی دست یافته‌اند و می‌توانند در این زمینه‌ها همکاری های دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر کمک کنند.

به گزارش وب‌دا اکرم التوم در پایان ابراز امیدواری کرد این اجلاس، ساختار لازم را برای همکاری کشورهای شرکت کننده ایجاد کند و انتظار داریم که اسناد و توافقاتی که در این اجلاس منعقد می‌شود، بتواند به نفع تمام مردم منطقه باشد، مردم منطقه ما همواره شایسته دریافت خدمات بهتر هستند و باید حق خود را از کشورهای دیگر بگیرند.

پایان پیام/

مطالب مشابه