تعهد سیاسی ایران در زمینه پوشش همگانی سلامت ستودنی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در دیدار با تدروس آدانوم گبریسوس گفت: دستاوردهای ایران در حوزه سلامت حائز اهمیت است و امیدوارم با این دستاوردها در طول شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت بیشتر آشنا شوید، امیدوارم در طول این اجلاس، همکاری های بین المللی و توسعه زیرساخت های سلامت با کشورهای عضو اتفاق بیفتد.

تدروس آدانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نیز در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان یادآورشد که شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت فرصت خوبی برای کشورهای منطقه بوده که در زمینه موضوع های حوزه بهداشت و سلامت با یکدیگر همفکری کنند.

وی افزود: تعهد سیاسی ایران در زمینه پوشش همگانی سلامت که البته یک تعهد جهانی هم محسوب می‌شود ستودنی است و بسیاری از کشورها هم در زمینه پوشش همگانی سلامت و مراقبت‌های اولیه سلامت یاد از ایران الگوبرداری کنند.

به گزارش ایرنا مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در پایان گفت: تعهد به پوشش همگانی سلامت به تازگی در سازمان ملل متحد مورد تاکید قرار گرفت و اخیرا هم قطعنامه‌ای در مجمع عمومی این نهاد بین المللی در زمینه مذکور تصویب شد و همین هفته نیز قطعنامه ای در این باره در مجمع بین‌المجالس تصویب می‌شود؛ البته سال قبل در اجلاس آستانه قزاقستان در زمینه مراقبت‌های اولیه سلامت قطعنامه‌ای مصوب شد.

شصت و ششمین اجلاس وزیران بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور وزرا و نمایندگان ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه