سرمایه گذاری برای تولید باعث رهایی از وابستگی دارویی به کشورهای چند ملیتی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه‌ساز در حاشیه برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی اظهار کرد: ایران، کشوری است که در حال تمدن‌سازی است، وقتی می گوییم تمدن‌سازی، به این معناست که برای تمامی نیازهای جامعه بشری، ایده، طرح و حرفی برای گفتن داریم. در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی هم حرف‌های جدیدی برای کشورهای منطقه داریم و می توانیم در حوزه خلیج فارس و امرو، ایفای نقش کنیم.

 رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: کشورهای مختلف منطقه برای کار مشترک با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی علاقه زیادی داشته و تمام وزرای بهداشت و معاونان آنها در این اجلاس، به نوعی به بحث تولید مشترک دارو و تجهیزات پزشکی، خرید و یا انتقال دانش فنی از ایران، اشاره داشتند. برخی از کشورها به دلیل نیاز به اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی و برخی دیگر به دلیل توان سرمایه گذاری مشتاق هستند که با ما همکاری کنند.

وی افزود: کشوری هستیم که شرکت ها و کمپانی های ما ایده های بسیاری داشته اما نیاز به نقدینگی دارند، اگر بتوانیم رابطه مستمر با این کشورها برقرار و اعتماد آنها را جلب کنیم، می‌توانیم هم با سرمایه‌گذاری‌های داخلی و هم سرمایه‌گذاری خارجی کارهای مشترکی انجام دهیم.

شانه‌ساز گفت: سرمایه گذاری در ایران سود بالایی دارد، کشور ما جزو کشورهایی است که سود سرمایه‌گذاری در آن بسیار بالاست. می‌توانیم در درجه اول در کشور خودمان و در درجه بعدی در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری مشترکی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشیم، براین اساس، تمام کشورهای منطقه می‌توانند از وابستگی دارویی به کشورهای چند ملیتی رهایی پیدا کنند و هم اینکه بازار اشتغال و تولید ثروت در منطقه برای نخبگان ما و افرادی که صاحب دانش و فن هستند، فراهم می‌شود.

به گزارش وب‌دا معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: نشست های اجلاس سران کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی منطقه مدیترانه شرقی، در جهت آشنایی کشورها با توانمندی های ما و جنبه اعتماد آنها بسیار مفید بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه