بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا، اواخر مهر تا اوایل آبان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی افزود: افراد بالای ۶۵ سال، بیماران قلبی عروقی، کودکان ۶ ماهه تا ۵ ساله، زنان باردار، کادر پزشکی، افراد چاق و مبتلایان به بیماری های صعب العلاج "دیابت، بیماری های مزمن کلیوی، سرطان و بیماران پیوندی" جزو گروه های در معرض خطر بیماری آنفلوانزا و عوارض ناشی از آن قرار دارند، در صورت ابتلا به آنفلوانزا دچار عوارض جبران ناپذیر وحتی ممکن است مرگ شوند، تمام این افراد باید نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.

استاد گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تاکید بر اهمیت رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی به زائران بازگشته از مراسم اربعین افزود: در صورت بروز علائمی نظیر تب، بدن درد، دردهای استخوانی عضلانی، سرفه و آبریزش بینی از دست دادن، بوسیدن و در آغوش کشیدن بستگان خویش خودداری کنند. در صورتی که تب، لرز و علائم بیماری آنها بیش از ۳ روز به طول انجامید، حتما به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند تا داروی ضد ویروسی اختصاصی برای آنها تجویز شود.

به گزارش مهر وی در پایان با اشاره به اهمیت شستشوی مرتب دستها در کاهش ابتلا به بیماری گفت: براساس نتایج مطالعات صورت گرفته در ژاپن، حتی شستشوی دست به مدت ۳۰ ثانبه با آب لوله کشی معمولی باعث از بین رفتن اثر بیماریزایی ویروس آنفلوآنزا و مانع انتقال بیماری از بیمار به دیگران می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه