سهمیه‌بندی انسولین بیماران دیابتی کاملاً نادرست است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوروش فرزین با اشاره به حمایت سازمان بیمه سلامت از بیماران دیابتی اظهار کرد: بیماران دیابتی براساس راهنما‌های بالینی و تجویز پزشک، قلم‌های انسولین خود را دریافت می‌کنند و این موضوع که دادن انسولین به بیماران دیابتی سهمیه‌بندی شده کاملاً نادرست است.

معاون کل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در حال حاضر برای بیماران دیابتی جهت دریافت دارو و حتی قلم‌های انسولین تشکیل پرونده شده‌ است و براساس دستور پزشک و راهنما‌های بالینی، دارو و انسولین خود را دریافت می‌کنند.

وی افزود: پزشک معالج، هدفمند و براساس دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت باید قلم‌های انسولین را برای بیماران تجویز کند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ سازمان بیمه سلامت حمایت خود را از بیماران دیابتی تغییر نداده است.

فرزین گفت: اگر محدودیتی در زمینه ارائه قلم‌های انسولین به بیماران دیابتی وجود داشته باشد همگی در چارچوب راهنما‌های بالینی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت است و در این شرایط تعداد قلم انسولین براساس نسخه پزشک به بیماران دیابتی داده می‌شود.

معاون کل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: البته در شرایط فعلی اینطور نیست که هرچقدر پزشک، قلم انسولین جهت بیماران دیابتی تجویز کند ما از آن حمایت کنیم، زیرا ممکن است پزشکی سهمیه ۲ تا ۳ ماه بیمار را تجویز کند و این مسئله باعث می‌شود سایر بیماران بدون قلم انسولین بمانند و بیمه سلامت بر اساس دستورالعمل و راهنما‌های بالینی عمل می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان طی چند روز گذشته اخباری در فضای مجازی مبنی بر سهمیه‌بندی قلم انسولین بیماران دیابتی منتشر شده بود که این مسئله موجب نگرانی بیماران و حتی انجمن‌های مختلف حمایت‌کننده از بیماران دیابتی شده و این تصور نادرست در بین برخی افراد به وجود آمده است که صندوق‌های بیمه سلامت حمایت خود را از داروهای دیابتی برداشته‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه