تاخیر در پرداخت کارانه پزشکان و دیگر پرسنل، تاثیری در عملکرد آن‌ها ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوروش فرزین اظهار کرد: امروزه برخی از پزشکان به عنوان اعضای هیات علمی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول به فعالیت هستند و یا دوره طرح و تعهد خدمتشان را می‌گذرانند که این افراد از نظر قانونی اجازه ندارند به جهت کار از بخش دولتی به بخش خصوصی بروند.

وی افزود: اینکه تأخیر مطالبات از سوی صندوق‌های بیمه‌گر باعث مهاجرت پزشکان از مراکز درمانی به بخش خصوصی شده واقعیت ندارد، زیرا پزشکان حتی اگر حقوق و دستمزد خود را دیر دریافت کنند هیچ خللی در خدمت خود وارد نمی‌کنند و خدمات بهداشتی درمانی خوبی به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

معاون کل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: تأخیر در پرداخت مطالبات جامعه پزشکی از سوی صندوق‌های بیمه‌گر در سازمان بیمه سلامت باعث کاهش کیفیت خدمات بهداشتی درمانی پزشکان نمی‌شود؛ البته ممکن است انگیزه آن‌ها برای انجام کار به دلیل مسائل مالی و تأخیر در مطالبات کاهش پیدا کند، اما کم شدن تعهدشان نسبت به حوزه فعالیت و حتی کاهش کیفیت خدمات ارائه شده مطلبی کاملاً نادرست است.

فرزین گفت: اگر مطالبات صندوق‌های بیمه‌گر در بخش دولتی با تأخیر پرداخت شود در پی آن همان مطالبات نیز در بخش خصوصی با فاصله به کادر پزشکی داده می‌شود، بیمه‌های تکمیلی در بیمارستان‌های خصوصی افراد بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهند و همه مردم جهت درمان عارضه‌شان توانایی مراجعه به مراکز درمانی و بخش خصوصی را ندارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: اکثر پزشکان در کنار کار درمان، به آموزش و تربیت دانشجویان حوزه علوم پزشکی مشغول هستند و تأخیر در پرداخت کارانه پزشکان و دیگر پرسنل تأثیری در عملکرد آن‌ها یا کاهش تعهد کاری‌شان ندارد.

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه