تنها تفاوت رشته بیهوشی ما با سایر کشورها میزان درآمد متخصصین آن است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا سلیمی اظهار داشت: تمام بیمارستان ها در دنیا و کشور ما، از وجود متخصصین بیهوشی استفاده می کنند و در ایران، از نقاط مرزی تا پایتخت، همکاران بیهوشی به صورت شبانه روزی مشغول خدمت هستند.

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران با اشاره به جوان بودن رشته بیهوشی در مقایسه با رشته هایی مثل جراحی گفت: وارد شدن بیهوشی به عرصه سلامت، باعث شده تحول بزرگی در علم پزشکی به وجود بیایید. خیلی از اعمال جراحی بزرگ، پیوندها و...، منجر به افزایش طول عمر بیماران شده و توانسته تاثیر زیادی در حوزه پزشکی داشته است.

وی به جایگاه بیهوشی در ایران اشاره کرد و افزود: رشته بیهوشی در ایران هم سنگ با بهترین کشورهای دنیا گام بر می دارد و تنها فرق رشته بیهوشی در کشور ما با سایر کشورهای دنیا، در میزان درآمد متخصصین بیهوشی است. به طوری که همان تخصص و خدمات را با استاندارد بسیار بالا اما با درآمد پایین انجام می دهند.

به گزارش مهر سلیمی در پایان گفت: در بین تخصص های پزشکی، بیهوشی تخصص جالبی است و خیلی از مردم با توانایی های این رشته آشنا نیستند، از مسئولان وزارت بهداشت درخواست می کنم، مشکلات کاری و تعرفه ای بیهوشی حل شود تا روند ورود افراد نخبه به این رشته مرتفع شود.

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه