به پزشکان فاقد کارتخوان توصیه می کنیم هرچه سریع تر در سامانه ثبت نام کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیامک مره صدق با اشاره به آخرین اخبار جلسات کمیته پیگیری نصب کارتخوان در مطب پزشکان در راستای شفاف سازی و عدالت مالیاتی، بیان کرد: از زمان ابلاغ این قانون کمیته‌ای متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است. این کمیته تاکنون چندین جلسه برگزار کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بر اساس آمار تعداد پزشکانی که نسبت به نصب کارتخوان در مطب‌های خود اقدام کرده‌اند، در حال افزایش است. با توجه به رویکرد مثبت اکثریت جامعه پزشکی ما خواستار این شدیم تا پزشکانی که تاکنون ثبت نام کرده اند جزو مودیان خوش حساب مالیاتی محسوب شده و از مزایا و تسهیلات در نظر گرفته شده در این قانون بهره‌مند شوند.

وی افزود: به پزشکانی که تاکنونی نسبت به دریافت کارتخوان اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر در سامانه ثبت نام کنند. البته تعداد این افراد کم است اما جرائمی برای افرادی که از اجرای قانون خودداری کنند، پیش بینی شده و بهتر است برای حفظ شأن جامعه پزشکان هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

به گزارش ایسنا مره صدق در پایان اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی نیز بر اجرای قانون نظارت داشته و اصرار دارند تا با متخلفان برخورد شود.  پزشکان بخش مهمی از جامعه کشور را تشکیل می‌دهند و همواره در جهت منافع ملی به کشور کمک کرده‌اند. امروز در شرایط اقتصادی خاصی هستیم که مجبوریم به سمت اقتصاد سالم پیش برویم. امروز باید به جای وابستگی به منابع اقتصادی ناپایدار به سمت بهره‌گیری از منابع پایدار اقتصادی برویم. امروز بیش از 50 صنف مشمول سامانه مالیاتی هستند و در آینده نه چندان دور باید تمامی مشاغل مشمول استفاده از این سامانه مالیاتی خواهند شد.

پایان پیام/

4 نظر

مطالب مشابه