بومی سازی دانش بازسازی فک و صورت با استفاده از فناوری پیشرفته در ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اکرمی با اشاره به اینکه دانش بازسازی فک و صورت با استفاده از فناوری پیشرفته در ایران بومی شده است، اظهار داشت: اکنون این دانش در اختیار کشورهای اروپایی و آمریکا است که ما هم به این فناوری دست یافتیم.

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران ادامه داد: با تمهیدات انجام شده، این امکان فراهم شد تا بازسازی صورت و فک بیماران در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت با بهره‌گیری از پزشکان متخصص در قالب یک کار گروهی با حضور ۴ شرکت دانش‌بنیان با مرکزیت مجتمع هلال ایران انجام شود.

وی با اشاره به اینکه قبلاً در حوزه جذب بیماران خارجی یا به عبارتی توریسم درمانی مشکلاتی داشتیم افزود: بخش عمده این مشکلات مرتفع شده و در کنار ارائه خدمت با حجم انبوه به بیماران ایرانی، آمادگی لازم را برای ارائه خدمات درمانی به بیماران منطقه داریم.

اکرمی گفت: علاوه بر هماهنگی جراحی فک و صورت برای بیماران مجروح جنگی، تصادفات و سرطان، در زمینه‌هایی مانند چشم‌پزشکی، باروری، دندانپزشکی، ژنتیک، سلول درمانی و دیالیز آمادگی ارائه خدمت درمانی با کیفیت وجود دارد، سعی شده تا بهترین خدمت با حداقل قیمت به بیمار خارجی ارائه شود.

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران تصریح کرد: ما در سال به حدود ۲۳۰ هزار بیمار داخلی و حدود یک هزار بیمار خارجی خدمت درمانی ارائه می‌دهیم و آمادگی داریم تا ظرفیت ارائه خدمت به بیماران منطقه را به سه برابر برسانیم.

وی به انجام عمل جراحی بازسازی فک و صورت بیمار عراقی ۳۵ ساله در بیمارستان نورافشار در روز جمعه "۲۶ مهرماه" اشاره کرد و گفت: پژوهشگران ما توانستند محصول با کیفیت مناسب که قابل رقابت با مشابه خارجی است را تولید کنند و بیمارانی که از این خدمت استفاده کردند، کاملاً راضی هستند.

به گزارش ایرنا اکرمی در پایان اضافه کرد: برخی مصدومان حوادث ترافیکی و جنگی و بیماران سرطانی نیاز به این عمل جراحی دارند که با بهره‌گیری از توان پزشکان حاذق و شرکت دانش‌بنیان، ارائه خدمت به آنها امکان‌پذیر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه