در حوزه انتقال خون در همه زمینه‌ها رتبه نخست را داریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اکبر پور فتح الله درباره وضعیت شاخص اهدای خون ایران در جهان اظهار کرد: ما در منطقه در حوزه انتقال خون در همه زمینه‌ها رتبه نخست را داریم و در مقایسه با کشور‌های پیشرفته جهان در شاخص اهدا و سلامت خون و فراورده‌های خونی رقابت می‌کنیم.
 
مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: پلاسمای ایرانی استاندارد‌های اروپایی را کسب کرده و این نشان می‌دهد که پلاسمای ایرانی کیفیت بالایی دارد و استاندارد‌های ما مطابق استاندارد‌های کشور‌های پیشرفته دنیا است.

وی افزود: سازمان انتقال خون به عنوان نماینده سازمان بهداشت جهانی در مرکز همکاری‌های سازمان بهداشت جهانی در آموزش و پژوهش در سلامت خون انتخاب شده است تا آموزش‌های لازم را در زمینه شاخص‌های اهدا و سلامت خون به پاکستان، افغانستان و سودان آموزش دهد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان پورفتح‌الله در پایان گفت: سازمان انتقال خون با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که از جمله آن می‌توان به هزینه تولید فراورده‌های خونی اشاره کرد و با توجه به مشکلات بودجه‌ای باید نگاه ویژه‌ای به این نهاد صورت گیرد، ۷۰ درصد اعتبارات سازمان انتقال خون صرف ملزومات مصرفی یا دستگاه‌های مورد نیاز می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه