طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" به سطح سلامت جامعه جانی دوباره می‌بخشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد آسایی عصر شنبه در بازدید یک‌ روزه خود از دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در نشستی در سالن امام جواد(ع) این دانشگاه بیان کرد: طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" به منظور اجتماعی کردن سلامت به صورت آزمایشی در پاییز امسال در استان سمنان اجرا می‌شود که افزایش مشارکت‌های مردمی یکی از برکات آن است.

مشاور وزیر بهداشت مشارکت مردم در ارتقاء سلامت جامعه را بسیار مهم خواند و گفت: آگاهی و افزایش اطلاعات افراد در حوزه سلامت، برای مراقبت بیشتر از خود بسیار ارزشمند و موثر است که باید به این امر توجه لازم را داشت.

وی افزود: زیرساخت‌های اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به خوبی آماده شده و اجرای این طرح در کشور با استفاده از تجربه‌های ارزنده مسئوولان این دانشگاه بسیار مهم و ارزنده است.

آسایی گفت: هر خانوار یک فرد را به عنوان نماینده در سه بعد پیشگیری، درمان و کمک‌های اولیه و بازتوانی به منظور آموزش در قالب این طرح معرفی می‌کند، با این کار ضمن ارتقای سلامت از بار بیماری‌ها و هزینه اضافی و رفت و آمد بیهوده به مراکز درمانی کاسته خواهد شد.

به گزارش ایرنا مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی در پایان تصریح کرد: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به دستور وزیر بهداشت با هدف توانمند سازی فرد، خانواده و جامعه برای تامین، حفظ و ارتقا سلامت با خود مراقبتی و همیاری و مشارکت جمعی برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اجرا می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه