کمبودی در زمینه پانسمان بیماران ای بی وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حسین صفوی در رابطه با مشکلات بیماران ای بی گفت: بودجه‌ای برای پانسمان این بیمارها ارائه شده و بطور رایگان این خدمت برای بیماران ای بی انجام می‌شود، از اردیبهشت ماه سال ۹۷ در ۶ نوبت به دلیل تحریم‌ها خدمات به بیماران ارائه شده است.

مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: کمبودی در زمینه پانسمان بیماران ای بی وجود ندارد، مصرف پانسمان‌ها بایستی مدیریت شود و باتوجه به شرایط بیمار می‌توان مصرف معقول و خوبی در کشور انجام داد تا این افراد با مشکل کمبود مواجه نشوند.

وی در رابطه با بحث تولید داخلی مواد پانسمان ها افزود: در دنیا  ۳ الی ۴ برند این پانسمان‌ها را تولید می‌کنند. ما در کشورمان دانش فنی تولید پانسمان‌های پیشرفته مانند سوختگی را داریم و از تولید کنندگان درخواست این تقاضا را داریم که در این حوزه هم بتوانیم تولید داشته باشیم.

به گزارش فارس صفوی در پایان در رابطه با کمبود پانسمان‌ها گفت: تعداد پانسمان‌ها مطابق با آمار سال گذشته است و هیچ کمبودی وجود ندارد، چون در ۶ نوبت در تاریخ‌های ۱۷ و ۲۳ تیر، ۲ بهمن و ۲۵ اسفند سال ۹۷، ۱۸ اردیبهشت و ۲۲ مرداد ماه سال ۹۸ کالاها وارد کشور شده و به خانه‌های ای بی ارائه شده است. و صحبت‌های مطرح شده در زمینه ی کمبود پانسمان تکذیب می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه