هزینه خرید دستگاه‌های رادیولوژی بالاست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وحید کریمی با اشاره به مشکلات متخصصان رادیولوژی در کشور اظهار کرد: با اعمال تحریم‌های مختلف بر علیه کشورمان نقل و انتقال پول انجام نمی‌شود، به همین دلیل به روز رسانی و خرید دستگاه‌های جدید رادیولوژی و ملزومات مصرفی با مشکلات مختلفی روبرو شده است.

دبیر انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: قیمت دستگاه‌های تصویربرداری فراتر از ارز نیمایی در بازار پیدا می‌شود و به همین دلیل ما به عنوان نمونه قیمت چند دستگاه موجود در بازار را استعلام و به صورت نامه به اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت برای پیگیری بیشتر ارسال کرده‌ایم.

وی افزود: با نوسانات نرخ ارز قیمت دستگاه‌های رادیولوژی و ملزومات مصرفی بالا رفته است، به طوری که همکاران ما جهت خرید تجهیزات تصویربرداری یا دستگاه‌های جدید دچار مشکلات متعددی شده و باید هزینه‌های گزافی را بپردازند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان کریمی در پایان گفت: خوشبختانه هیچ کمبودی در زمینه دستگاه‌های رادیولوژی در کشور وجود ندارد، اما بروز کردن دستگاه‌های جدید به  دلیل اعمال تحریم های ظالمانه به سختی انجام می‌شود، هزینه خرید دستگاه‌های رادیولوژی بالا است اما متاسفانه تعرفه همکاران ما بسیار پایین است و امیدوارم برای سال آینده تعرفه ها واقعی شوند تا بسیاری از مراکز ما دچار ورشکستگی نشوند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه