میانگین شاخص کیفی هوای تهران تنها یک واحد با هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها فاصله دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس شاهسونی با توجه به میانگین شاخص کیفی هوای تهران به عدد 149 گفت: به نوعی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم است و این عدد شاخص طی هفته گذشته و این هفته بالاترین عدد شاخص بوده است، طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: کسانی که به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و کودکان و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند.

وی افزود: با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش کنند، والدین کودکانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند گفت: شاخص کیفی  هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت کنند از ماسک های مخصوص P2 یا N95 استفاده کنند.

به گزارش وب‌دا شاهسونی در پایان گفت: به هر حال هوای تهران ناسالم است و در 13 منطقه از شهر تهران شاخص کیفیت هوا برای تمام گروه ها ناسالم است در حالیکه در یکی از مناطق شهر تهران شاخص کیفی هوا به عدد 187 رسیده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه