کسی حق ندارد حرمت جامعه پزشکی را بشکند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی نوبخت اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی، تعدادی از نیروها، ایران را ترک کردند و پزشکانی که در کشور ماندند، ایثار کردند و در زمان انقلاب، دفاع مقدس و حوادث طبیعی در کشور، نجات بخش تعداد بسیار زیادی از مردم بودند و از طرفی به دلیل تعداد ناکافی اعضای هیات علمی، به تربیت دانشجویان و حضور در بالین بیماران نیز پرداختند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در حال حاضر احساس می شود که برخی افراد عمدا و به صورت اجیر شده از سوی دشمنان و بیگانگان، اقدام به اختلاف و شکاف بین جامعه پزشکی کنند و یا مردم را نسبت به جامعه پزشکی که در زمان بیماری و گرفتاری، تکیه گاه آنها هستند، بدبین کنند که در این صورت، ضرر آن به مردم و نظام و نفع آن به افراد ضد انقلاب بر می رسد.

وی افزود: میزان، رای مردم است و مردم، علیرغم تخریب ها و نامهربانی ها علیه جامعه پزشکی، پزشکان را از گروه های اول مرجع می دانند البته در جامعه پزشکی همانند سایر اقشار و گروه ها، همه معصوم نیستند اما اگر یک یا چند پزشک، تخلفی کنند، کسی حق ندارد، حرمت جامعه پزشکی را بشکند.

نوبخت گفت: تمام مردم ایران در همه اصناف و گروه ها باید مالیات پرداخت کنند، دلایلی داریم که با توجه به آگاهی از درآمد برخی از پزشکان، آنها نباید مالیات پرداخت کنند و برخی از آنها، باید مالیات بیشتری پرداخت کنند اما در حال حاضر برخی افراد به بهانه مالیات، علیه جامعه پزشکی حرمت شکنی می کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: پرداخت مالیات یک اصل است، اما برخی افراد ناوارد و بی اطلاع و یا با غرض، به بهانه مالیات، قصد تخریب جامعه پزشکی را دارند اما قبل از تصویب بودجه 98 که موضوع کارتخوان و مالیات پیش آمد، بین سازمان نظام پزشکی و امور مالیاتی کشور، قراردادی منقعد شد که مالیات عادلانه به صورت شفاف و با حفظ حرمت جامعه پزشکی، اخذ شود.

به گزارش وب‌دا وی در پایان اضافه کرد: پس از تغییر مدیریت سازمان امور مالیاتی، دوباره در ماه اخیر، مقامات و مسئولان مالیاتی کشور، در سازمان نظام پزشکی در جلسه ای حضور یافتند و التزام جامعه پزشکی به پرداخت مالیات عادلانه در این نشست، اعلام شد بنابراین پرداخت مالیات برای همه گروه ها و اقشار را یک اصل می دانیم اما حرمت شکنی علیه جامعه پزشکی را در جهت منافع ملی نمی دانیم.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه