طرح هر خانه یک پایگاه سلامت گام کلیدی در ارتقای سلامت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جعفر صادق تبریزی روز سه‌شنبه در آیین آغاز طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت در سالن اجتماعات بیمارستان کوثر سمنان افزود: این طرح با هدف ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارائه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ادامه داد: در طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت ۱۵ هزار سفیر سلامت در سه مرکز بهداشت شهری و روستایی شهرستان سمنان انتخاب شده است که این افراد برای اجرای طرح در سمنان آموزش می‌بینند تا سپس دانش را به خانواده خود منتقل کنند.

وی افزود: تغییر شیوه و اصلاح زندگی و در نتیجه انتخاب‌های سالم برای زندگی سالم در اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت دنبال می‌شود، طرح ملی هرخانه یک پایگاه سلامت با جلب مشارکت مردمی به دنبال اجتماعی کردن نظام آموزشی در حوزه سلامت است.

در ادامه حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این مراسم گفت: آغاز طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت مقارن با روز بسیج نشان دهنده یک کار بسیجی است و ضرورت دارد همه مردم برای تامین سلامت فردی و جامعه خود مشارکت مطلوب داشته‌ باشند.

وی اظهار کرد: انتخاب سمنان به عنوان استان نمونه برای اجرای طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت نشان دهنده توجه مردم فهیم استان به مقوله بهداشت و سلامت است، حفظ سلامتی نیازمند برنامه‌ریزی است و طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت اقدامی موثر برای حفظ سلامت است.

غلامحسین مهدوی‌نژاد امام جمعه موقت سمنان نیز در این نشست ابراز داشت: گام برداشتن برای سلامت، آموزش و تعالیمی لازم دارد که طرح هر خانه یک پایگاه سلامت یکی از اقدام‌های ارزشمند انجام شده در این حوزه است، سلامتی از ضرورت‌های سلامت بشر محسوب می‌شود و حفظ سلامتی نیازمند اقدامی عملی است.

به گزارش ایرنا وی در پایان تصریح کرد: بسیج اساسی ترین حرکت مردمی و موفق در طول انقلاب بوده و هر کجا کار با مشارکت مردمی و بسیج انجام شده به موفقیت رسیده است و اکنون بسیج می‌تواند برای رفع مشکلات در حوزه سلامت و تشویق مردم برای ارتقای سلامت و برداشتن گام‌های بلند سهیم باشد، سلامت دینی و معنوی در کنار سلامت جسمی مورد توجه قرار بگیرد تا کشور الگویی برای جوامع بشری شود و اجرای طرح پایگاه هر خانه یک پایگاه سلامت یک اقدام عملی برای اثبات است.

طرح هر خانه یک پایگاه سلامت به صورت نمونه در سه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، قزوین و کاشان از امروز اجرایی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه