با حذف ارز دولتی قیمت داروها افزایش می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون هاشمی با بیان اینکه دارو جزو کالاهایی است که باید حتماً با ارز دولتی وارد شود و محاسبه شود گفت: من اعتقاد دارم باید تدابیری ویژه برای تخصیص ارز به دارو در شرایط کنونی اندیشیده شود چون با عدم پرداخت ارز دولتی قیمت دارو افزایش خواهد یافت، مخالف تک نرخی شدن ارز هستیم، دود این اقدام در چشم مصرف‌کننده‌ها می‌رود.

عضو فراکسیون غذا و داروی مجلس ادامه داد: رصد منظم وضعیت داروها در قرارگاه سازمان غذا و دارو در حال انجام است، باید به این موضوع توجه داشت که تأمین مواد اولیه برای تولیدکنندگان باید در اولویت باشد در شرایط تحریم لازم است بانک مرکزی نیز در خصوص تامین ارز همکاری کافی داشته باشد.

وی افزود: تقاضا برای دریافت ارز زیاد است که برخی از درخواست‌کنندگان از این موضوع ناراضی هستند اما به نظر می‌رسد برای تأمین ارز دارو مشکلی وجود نداشته باشد، اما در حوزه تخلفات صورت گرفته در زمینه واردات دارو و نظارت بر آن و اعمال قانون در بحث درست هزینه شدن ارز دولتی در همه بخش‌ها مشکل داریم.

به گزارش فارس هاشمی در پایان گفت: اختصاص ارز به شرکت‌های بیمه در جهت حذف ارز دولتی گام جدیدی است که به نظر می‌رسد ساز و کار آن مشخص نیست و بدون اقدام کارشناسی انجام این کار صحیح نیست، برای کنترل قیمت داروها از وزارت بهداشت انتظار مداخله داریم.

پایان پیام/

مطالب مشابه