بیماران مبتلا به ایدز تا ۶۰ سال پس از ابتلا به بیماری، می‌توانند زندگی کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی گویا در همایش روز جهانی ایدز که در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه در سال چهارم برنامه چهارم مقابله با HIV هستیم و در حال تدوین برنامه پنجم هستیم، گفت: در این راستا یک هدف‌گذاری خاص کرده و یکسری تعهدات به دنیا داریم و باید کیفیت اقدامات خود را افزایش دهیم.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: بی‌تردید اقدامات ما منجر به افزایش بیماریابی، ارتقای کیفیت درمان و رضایت‌مندی بیماران، خانواده‌ها و عموم آن‌ها می‌شود، نیازمند یک انقلاب در کیفیت خدمات هستیم، باید کسی که وارد این سیستم برای خدمات می‌شود، از اخذ خدمات رضایت داشته باشند.

وی افزود: در کشور هنوز بیش از ۳۵ هزار بیمار مبتلا شناسایی نشده‌اند، باید در این حوزه کار کرده و ضمن شناسایی آنها با یک ارزشیابی دقیق و همه جانبه بیماریابی، تشخیص و درمان را افزایش دهیم. نکته قابل توجه اما آن است که ایدز با پایان خود همچنان فاصله دارد. آگاهی رسانی و آموزش می‌تواند به پیشگیری و شناسایی بیماری کمک کند.برنامه استراتژیک کشوری ایدز برای ارتقای پیشگیری تهیه شده‌ است. آموزش و اطلاع رسانی هدفمند برای عموم مردم، آموزش و اطلاع‌رسانی برای جمعیت‌های کلیدی و شبکه‌های اجتماعی از جمله این برنامه‌ها است.


به گزارش ایسنا گویا در پایان گفت: ادغام خدمات مقابله با ایدز در نظام شبکه یک افتخار برای کشور است، افزود: با این‌کار روند پیشگیری، بیماریابی، تشخیص و درمان ایدز متحول می‌شود. از سال گذشته با سازمان‌های مختلف مانند بهزیستی و سازمان زندان‌ها جلسات مشترکی داشته‌ایم که به موجب آن هشت تیم ارزشیابی تشکیل داده و استان به استان مشغول بررسی روند مقابله با بیماری هستیم و از آنجایی که کشور ما جزو ۲۸ کشوری است که به دنیا قول پیشگیری از ایدز را داده، با جدیت اهداف‌مان را دنبال می‌کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه