اطلاع‌رسانی در خصوص آنفلوآنزا و راه‌های پیشگیری از آن کافی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیامک مره صدق با اشاره به انتشار گزارش‌هایی درباره شیوع بیماری آنفلوآنزا و به دنبال آن جان باختن تعدادی از مردم گفت: با توجه به این که هر سال نوع بیماری آنفلوآنزا تغییر می‌کند اقدامات پیشگیرانه چندان درباره‌ آن مفید نیست درباره‌ میزان اثر گذاری واکسن هم نظرات متفاوتی وجود دارد، داروهای ضد ویروس در مراکز بهداشت استان‌ها توزیع شده است، با توجه به امکانات موجود کارهای صورت گرفته، کمتر از انتظار نیست.

وی در توصیه‌ای به مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا افزود: برای افراد عادی و مردم سالم که پیش زمینه‌ بیماری خاصی ندارند لازم است جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا مراقبت‌های لازم را انجام دهند از جمله خودداری از دست دادن، روبوسی و در آغوش کشیدن، که این اقدامات می‌تواند جلوی ابتلا را بگیرد. درباره‌ افراد پرخطر هم باید واکسن بزنند و در صورت ابتلا در سطح جامعه تردد نکنند. به ویژه در مکان‌های پرتردد همچون مترو، مدارس، پادگان‌ها و سالن‌های سینما که حتی باید افرادی که سرما خوردگی هم دارند از تردد در این مکان‌ها پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: اطلاع رسانی درباره‌ی راه‌های ابتلا به بیماری آنفلوآنزا و اقدامات لازم برای پیشگیری کافی نیست، صدا و سیما در این باره به خوبی اطلاع رسانی نکرده است. متاسفانه تبلیغ بیسکویت و پفک بهتر از اطلاع رسانی درباره‌ آنفلوآنزا می‌شود. همچنین پخش پیام‌های بهداشتی هم در ساعاتی از صدا و سیماست که کمترین مخاطب و اثر بخشی را دارد. لازم است صدا و سیما در این باره اقدامات بهتری انجام دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه