بیمه سلامت خدمات پایه را برای بیمه‌شدگان گسترش دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد‌رضا واعظ مهدوی که بمناسبت روز جهانی بیمه گفت: درشرایط فعلی که افزایش قیمت ارز و نرخ تورم منجر به کاهش خرید حقوق بگیران شده است طبیعتا پوشش‌های بیمه‌ای می تواند بسیار موثر باشد تا خانوارها را در برابر تنش های اجتماعی محافظت کند که تمام سازمان‌های بیمه‌گر باید به این رسالت و مسئولیت توجه داشته باشند.

وی افزود: با بالا رفتن هزینه خدمات درمانی، بیمه‌ها باید سعی کنند که هزینه‌های خود را بهینه کرده و از هزینه‌های غیرضروری اجتناب کنند. در صورتی که بیمه نتواند پوشش مناسبی برای مردم ایجاد کند نقش و جایگاه خود را از دست خواهند داد. بیمه‌ها همواره باید دلسوز بیمه‌شدگان خود باشند و برای جبران کمبود منابع، مجلس و دولت باید با اختصاص بودجه مناسب موانع را کاهش دهند تا بیمه‌شدگان با مشکلی مواجه نشوند.

مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در شرایطی که دولت با مشکل مواجه است پوشش هزینه های بهداشتی و درمانی باید افزایش یابد چرا که مردم به دلیل کاهش قدرت خرید در معرض بیماری قرار گفته و در چنین شرایطی پوشش بیمه باید افزایش یابد.

واعظ مهدوی گفت: دولت های توسعه یافته در شرایطی که با بحران موجه می‌شوند سعی می کنند خدمات اجتماعی را افزایش دهند. در دوران دفاع مقدس با وجود اینکه بیشترین فشار اقتصادی بر کشور بود ولی بر بهداشت، درمان و آموزش مردم خللی وارد نشد و حتی شبکه بهداشت در این دوران گسترش یافت که باید مسئولان فعلی از این تجربه همانند گذشته استفاده کنند تا مشکلی در ارائه خدمت به مردم ایجاد نشود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت رييس انجمن علمي اقتصاد سلامت ايران در پایان اضافه کرد: در شرایط فعلی بیمه سلامت باید داروهای وارداتی، گران قیمت و سایر داروهای غیرضروری را از بسته خدمت حذف کرده و به جای آن خدمات پایه را برای بیمه‌شدگان گسترش دهد. بین 30 تا 40 درصد هزینه اضافه از سوی بیمه بابت پوشش داورهای وارداتی پرداخت می شود در حالی که بیمه‌ها باید به طور متمرکز به حمایت از تولید کنندگان داخل بپردازند.

پایان پیام/

مطالب مشابه