کیفیت داروهای مبتلایان به ایدز مورد تایید وزارت بهداشت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پروین افسر کازرونی با بیان اینکه از سال ۶۵ تا سال ۹۸ شصت درصد از مبتلایان به ایدز از طریق اعتیاد تزریقی به این بیماری شده‌اند گفت: در سال‌های اخیر از طریق اعتیاد تزریقی کاهش یافته است و اطلاعات نشان می‌دهد ابتلا از روش‌های دیگر با افزایش مواجه بوده است.

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت در رابطه با تحریم‌ها و کیفیت داروهای مبتلایان به ایدز گفت: داروها بر اساس استانداردها وارد کشور مى‌شود و کیفیت این داروها مورد تایید وزارت بهداشت است.

وی در رابطه با ازدواج افراد دارای ایدز افزود: ویروس در بدن فردی که دارو مصرف مى‌کند به مرور زمان کاهش پیدا کرده و قابلیت انتقال را ندارد، حتی در گذشته که تاثیر داروها زیاد نبود با پیشگیری‌ها و رعایت نکات بهداشتی این بیماری غیر قابل انتقال بود، بی‌اطلاعی مبتلایان دلیل مهمی برای عدم مراجعه آنها به مراکز درمانی به‌شمار می‌رود به دلیل اینکه حدود ۶۳ درصد مبتلایان از بیماری خود اطلاع ندارند.

به گزارش فارس کازرونی در پایان گفت: هموطنان برای اطلاع از آدرس تمام مراکز مشاوره و اطلاعات در رابطه با ویروس hiv می‌توانند به سایت Hiv-sti.ir مراجعه کنند، در خصوص اتفاقات روستای چنار محمودی و شیوع ایدز در آنجا نیز باید گفت همه کسانی که بیماری آن‌ها تشخیص داده شد، تحت درمان و مراقبت هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه