هلال احمر و گزینه‌های احتمالی ریاست این جمعیت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پس از استعفای علی اصغر پیوندی رئیس سابق جمعیت هلال احمر در هفته گذشته و بازداشت وی با فاصله اندک از اعلام خبر استعفا، اخبار متعددی پیرامون گزینه های احتمالی ریاست بر این نهاد منتشر شد.

در گزارشی چهار گزینه احتمالی برای ریاست این جمعیت معرفی شد، پس از انتشار این گزارش بازخوردهایی در فضای مجازی و جریان‌های سیاسی اجتماعی مشاهده شد، به طوریکه بازار گمانه زنی در کانال ها و سایتها گرم شد، به گونه‌ای که از گزینه‌های غیر محتملی همچون رئیس اسبق یکی از سازمانهای جمعیت هلال احمر- که پیشتر بابت جراحی قلب استعفا داده بود- تا سخنگوی دولت اسامی ذکر شد. 

در این میان برخی سعی کردند از این آب گل آلود ماهی خود را صید کنند و گزینه های مطلوب خود را بر سرزبانها بیاندازند، به گونه‌ای که حتی کمپینی برای ارتقای محمدرضا پیروی دبیرکل این جمعیت به ریاست هلال احمر تشکیل دادند.

حجت الاسلام معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، عدم رضایت خود را از تشکیل این کمپین اعلام کرده و طی سخنانی در نمازخانه ساختمان صلح برای پرسنل جمعیت، بر مبارزه با فساد و جریانهای وابسته به آن در هلال احمر تاکید کرده است.

در حال حاضر این وظیفه شورای عالی هلال احمر است تا در اولین جلسه این شورا که فردا بعد از ظهر برگزار می‌شود، موضوع بررسی گزینه‌های مناسب را برای ریاست جمعیت در نظر داشته باشند. 

نگاهی به وضعیت فعلی این مجموعه حامل پیامی پیرامون عملکرد رئیس سابق هلال احمر و تاثیر تصمیمات وی بر مهم ترین نهاد امدادی کشور است، به طوری که مشکلات، ضعف ها و تخلفات گزارش شده در جمعیت هلال احمر را می توان نتیجه تصمیمات یک مدیریت ضعیف تعبیر کرد، لذا اعضای شورا برای بازگشت سرمایه اجتماعی این نهاد و نیز حاکم شدن فضای آرامش در میان پرسنل و همکاران جمعیت، اعم از امدادگران و داوطلبان باید تصمیم گیری شجاعانه‌ای داشته باشند. 

صواب این است که اعضای شورا توصیه‌های دلسوزان به ویژه حجت الاسلام معزی برای انتخاب فردی فارغ از جناح‌ بندی‌های سیاسی، پاکدست، مردمی و آشنا به مسایل و مشکلات داخلی هلال احمر و عدم وابسته به جریانهای فساد مالی را به عنوان گزینه ریاست جمعیت هلال احمر به رئیس جمهور معرفی نمایند. مهر

پایان پیام/

مطالب مشابه