وزارت بهداشت برای تعرفه‌گذاری در خصوص توریسم سلامت اقدام کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدر علی عابدی با اشاره به ضرورت تعیین تعرفه پزشکی گردشگران سلامت گفت: بیماران و شهروندان ایرانی برای استفاده از خدمات پزشکی، درمانی و دارو از یارانه دولتی و ارز 4200 تومانی استفاده می‌کنند و انصاف نیست که گردشگران سلامت نیز از همین یارانه‌ها بهره‌مند شود. بنابراین باید تمهیداتی برای تعیین تعرفه‌ پزشکی گردشگران سلامت صورت بگیرد.

وی افزود: بهره‌مندی گردشگران سلامت از یارانه‌ دولتی، ظلمی در حق مردم ایران است، اگر عمل چشم لیزیک برای بیماران داخلی حدود 2 میلیون تومان هزینه داشته باشد، گردشگران خارجی نیز همین مبلغ را می‌پردازند همچنین اگر نسخه‌ای برای یک شهروند ایرانی 100 هزار تومان تمام شود، بیمار خارجی نیز به همین میزان از یارانه دولتی بهرمند شده و تعرفه بیشتری پرداخت نمی‌کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تعرفه خدمات درمانی توریست داخلی و خارجی به یک اندازه است، اظهار کرد: بنده معتقدم برای تعرفه پزشکی گردشگران سلامت یا باید ضریبی مشخصی کنیم و یا مبلغی را تحت عنوان بیمه ویژه و بابت مزایایی که در کشور ما استفاده می‌کند، پرداخت کنند.
 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت عابدی در پایان گفت: شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت باید هرچه سریع‌تر برای تعرفه‌گذاری در خصوص توریسم سلامت اقدام کنند، عدم تعرفه‌گذاری برای خدمات درمانی و پزشکی گردشگران خارجی باعث شده، بیماران خارجی نیز همانند شهروندان ایرانی از یارانه‌های درمانی بهره‌مند شوند که بی‌تردید ظلمی در حق مردم است. 

پایان پیام/

مطالب مشابه