دریافت مالیات پلکانی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، جامعه را از وجود این اساتید محروم می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مراکز درمانی و بهداشتی اسفراین و شیروان، گفت: در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مقرر شده اعضا هر ماه یکی از استان‌های کشور و دانشگاه‌های علوم پزشکی را بازدیده کرده و برای شنیدن دغدغه‌ها و مشکلات حوزه سلامت با همکاران پزشک، پرستاران و دیگر گروه‌های سلامت، مدیران استانی، اعضای نظام پزشکی و بخش خصوصی دیدار داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: در بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مرکز درمانی بروجرد، اسفراین و شیروان با توجه به زمان بررسی لایحه بودجه سال 99 در مجلس، نکات بسیار خوبی مطرح شد، کسر 3 درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه‌های کوچک به ویژه در شهرهایی با جمعیت زیر 200 هزار نفر، مانند اسفراین مشکلات بسیار زیادی برای این دانشگاه‌ها ایجاد کرده است، از این رو درخواست حذف این سه درصد را داشتند

وی با اشاره به بند (الف) تبصره 6 بخش درآمدی لایحه بودجه مبنی بر دریافت مالیات پلکانی از کارانه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی افزود: بسیاری از اساتید برجسته و صاحب سبک در دانشگاه‌های بزرگ از این امر ناراضی بوده و در حال ترک دانشگاه‌ها هستند. بنابر این مجلس باید به این موضوع ورود کند چرا که در قانون مالیات‌ها و اصلاح پاره‌ای از قانون مربوط به اعضای هیئت علمی به این نکته توجه شده بود، ازطرفی نباید استان‌های کوچک را که اعضای هیئت علمی آنها تنها یک الی دو نفر است، تحت فشار قرار دهیم، امیدوارم نمایندگان مجلس این نکته را مد نظر قرار دهند تا جامعه از وجود اساتید بزرگ حوزه آموزش و درمان محروم نشوند. کمیسیون بهداشت مجلس روز دوشنبه در زمینه بودجه وزارت بهداشت و درمان سال 99 جلسه خواهد داشت و به دلیل اهمیت این موضوع نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت،
 
بنیادی گفت: مطالبات داورخانه‌ها و مراکز درمانی یکی از مشکلات حوزه سلامت استان خراسان شمالی است، مطالبات بیمه دی و بیمه سلامت به داروخانه‌ها خصوصی و داروخانه های روستایی یکی از موضوعات بسیار مهم این استان است که باید هرچه سریع‌تر پرداخت شود. ازطرفی بخش خصوص و سازمان نظام پزشکی، درخواست دارند تعرفه‌گزاری به نظام پزشکی محول شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: موضوع فرار مالیاتی پزشکان در روزهای اخیر به خبر اول بسیاری از رسانه تبدیل شده از این رو اعضای نظام پزشکی استان خراسان شمالی هم گله‌مند بوده و معتقدند جامعه پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد. اما این مسئله به نحوی در رسانه‌ها مطرح شده که گویی پزشکان حاضر به همکاری با سازمان امور مالیاتی نیستند در حالی که این مسئله کذب و نادرست است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان اضافه کرد: موضوع فرار مالیاتی پزشکان، در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و کذب بودن آن تایید شد، گروه‌های پزشکی به هیچ عنوان  فرار مالیاتی نداشته و اعلام اعداد و ارقام در این خصوص اشتباه است، چرا که تمامی اصناف کشور جمعاً حدود 4 هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌کنند، بنابراین فرار مالیاتی 7 هزار میلیاردی پزشکان بر مبنای محاسباتی غلط مطرح شده است. در دوران تحریم قرار داریم و هر کسی باید به نوبه خود بار مسئولیت را به دوش بکشد، از این رو جامعه پزشکی استان خراسان شمالی علی‌رغم همه سختی‌ها و ناملایمتی‌ها برای ارائه خدمات به مردم اعلام آمادگی کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه