ضرورت حمایت وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی از نوبت‌دهی نوین پزشکان
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهنوش فرخنده فال، در همایش "سامانه نوبت دهی و مدیریت مطب" در مورد این سامانه، گفت: راه اندازی سامانه نوین نوبت دهی پزشکان سال ۹۴ کلید خورد و طی سه سال زیرساخت‌های آن مورد توجه قرار گرفت و رسماً از سال گذشته فعالیت خود را در دو استان یزد و تهران آغاز کرد.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۴ هزار پزشک در این سامانه فعال هستند، گفت: پزشکان دیگر پس از بررسی‌های لازم به این تعداد افزوده می‌شوند. همچنین بهره‌مندی پزشکان از سامانه نوبت دهی، محدودیت ظرفیت ندارد و همه جامعه پزشکی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، همچنین از این سامانه در منطقه خاورمیانه می‌توانیم استفاده کنیم و در حوزه توریسم‌درمانی برنامه‌هایی را داشته باشیم به طوری که پذیرش از سوی پزشکان برای بیماران خارجی انجام شود.

مدیر عملیات سامانه نوبت دهی و مدیریت مطب ادامه داد: در صورتی که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی حمایت‌های لازم را از این سامانه داشته باشند می‌توان اقدامات مؤثری در راستای ساماندهی نظام ارجاع، پزشک خانواده و حتی پرونده الکترونیک انجام داد، در حال حاضر ما از طریق ابزارهایی، شرایط پزشکان را جهت نوبت دهی صحت سنجی می‌کنیم.

به گزارش مهر فرخنده فال در پایان اضافه کرد: در واقع برای اینکه پزشکان بتوانند در این سامانه فعالیت کنند علاوه بر اخذ مدارک شناسایی، مجوز پروانه مطب و شماره نظام پزشکی نیز دریافت می‌شود که با همکاری و حمایت‌های سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت می‌توان اقدامات گسترده‌تری در این زمینه اجرایی کرد و گام‌های بیشتری برداشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه