حمایت وزارت بهداشت از شرکت‌های سازنده تجهیزات الکترونیکی تشخیص بیماری‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین وطن پور در بازدید از نمایشگاه دایمی دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز افزود: طرح های تولیدی تجهیزات پزشکی به ویژه تشخیص و ژن ترابی مورد توجه ویژه قرار دارد، اکنون تعدادی شرکت در زمینه طرح های سلامت الکترونیکی یا دیجیتال در کشور شناسایی شده است.

مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: همچنین با توجه به توسعه روز افزون جمعیت بر روی پروژه گوشت مصنوعی نیز بررسی هایی در حال انجام است، تحریم ها امروز برای کشور فرصت ساز شده و با اتکا بر توان علمی و توسعه شرکت های دانش بنیان توانسته ایم از ظرفیت های داخلی به خوبی بهره برداری کنیم.

به گزارش ایرنا وی در پایان افزود: بر این اساس وزارت بهداشت حمایت محدود از وارد کنندگان دارد، هفته پژوهش فرصت مغتنمی برای نمایش توانمندی ها در عرصه علم و دانش است و با توافقی که با معاونت تحقیقات وزارت علوم وزارت بهداشت داشته از ظرفیت پارک های علم و فناوری در حوزه سلامت برای تولید صنعتی استفاده می شود.

در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان البرز با حضور ۳۰ شرکت، توان این استان در زمینه های تجهیزات پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در معرض نمایش قرار گرفته است.

پایان پیام/

مطالب مشابه