گزارشی مبنی‌بر عارضه دستگاه‌های دیالیز برای بیماران به ما ارسال نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور اظهار کرد: دستگاه‌های دیالیز تولید داخل از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار است و استاندارد‌های لازم بین المللی و اروپایی را دارد؛ این دستگاه‌ها به وسیله شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت طراحی و تولید شده‌اند و مجوز صادرات به کشور‌های دیگر را نیز دارند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: اگر ایرادی در دستگاه دیالیز دیده شده باید به صورت مستند به ما گزارش شود که سریعا این مسائل را پیگیری و بررسی کنیم؛ گزارش‌های مبنی بر ایراد دستگاه‌های دیالیز تولید داخل باید از سوی افراد ذی‌نفع، مصرف کنندگان و متخصصان این حوزه به صورت مستند ارائه شود، در غیر این صورت نمی‌توانیم به انتشار حرف‌هایی در فضای مجازی توجه کنیم.

وی افزود: اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی داخلی و خارجی که در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد از کیفیت لازم برخوردار است و تمامی آزمایش‌های لازم روی آن‌ها انجام شده و گزارشی مبنی بر ایجاد عارضه و مشکلی برای بیماران و افراد مصرف کننده به ما ارسال نشده است، توزیع دستگاه‌های دیالیز در مراکز سراسر کشور انجام گرفته است و در صورت نیاز، بازهم این کار انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان جهانپور در پایان گفت: تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه دارو و تجهیزات پزشکی اعمال می‌شود، اما وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تمام تلاش خود را می‌کنند که مردم دچار آسیب و مشکلی در زمینه تامین دارو و تجهیزات پزشکی نشوند.

چندی قبل، اخباری درباره دستگاه‌های دیالیز تولید داخل در فضای مجازی منتشر و ادعا شده بود این دستگاه‌ها به دلیل کیفیت پایین و فاصله داشتن با استاندارد‌های لازم، مشکلاتی را برای بیماران در هنگام انجام عمل دیالیز ایجاد کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه