تجمیع مراکز درمانی به نفع مردم، حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه گر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی در نشستی با حضور علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وجود یک مرکز قلب پیشرفته برای ارائه خدمات تخصصی تحت پوشش دانشگاه علوم شهید بهشتی را مهم برشمرد و با اشاره به وجود پتانسیل بالا در زمینه درمان بیماری‌های قلبی در بیمارستان شهید مدرس بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در این مرکز تاکید کرد.

وی افزود: در صورتی که مراکز را به سمت ارائه خدمات پیشرفته سوق دهیم و منابع انسانی، تجهیزاتی و مالی را در یک مرکز تجمیع کنیم، قطعاً به نفع مردم، حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه گر است، با توجه به موقعیت جغرافیایی بیمارستان شهید مدرس و جمعیت بالای مناطق اطراف این مرکز و ضرورت تسهیل دسترسی مردم به خدمات تخصصی قلب، رفع نیازهای این مرکز بسیار مهم و مورد تاکید است.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: با بهره گیری از فضای فعلی و با کمترین هزینه می‌توان بهینه سازی این بیمارستان را از بعد ساختاری و تجهیزات پزشکی انجام داد، در خصوص این مرکز تصمیمات دانشگاه مورد حمایت وزارت بهداشت خواهد بود و آمادگی همکاری و مساعدت وجود دارد.

علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نیز در این نشست با اشاره به اهمیت بیمارستان شهید مدرس در پذیرش بیماران قلبی گفت: این مرکز با توجه به پتانسیل بالا، دارا بودن پیشینه قدیمی و حضور اساتید برجسته قلب و عروق، از ظرفیت بالایی برخوردار است و بخش عمده ای از خدمات پزشکی موجود در زمینه قلب و عروق در بیمارستان مدرس استقرار یافته است.

وی با اشاره به نگاه عمیق معاونت درمان وزارت بهداشت در راستای برنامه ریزی برای توسعه این مرکز اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی بیمارستان شهید مدرس با توسعه این مرکز بتوانیم خدمات بسیار ارزنده ای را درحوزه قلب و جراحی قلب به بیماران ارائه دهیم و از بعد آموزشی و پژوهشی نیز این مرکز می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

به گزارش مهر در پایان این نشست مقرر شد ضمن مشخص شدن نیازهای بیمارستان شهیدمدرس، برنامه مدون استراتژیکی در فاز میان مدت در خصوص نیرو، تجهیزات، ساختار و بودجه مورد نیاز مرکز تدوین شده و به وزارت بهداشت ارائه شود. همچنین بازدیدی نیز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت از اورژانس و بیمارستان مذکور صورت گیرد، براساس این گزارش، نشست بررسی راه‌های توسعه و ارتقای مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مدرس، در دفتر معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه