بهره‌برداری سیاسی از خون سلیمانی خیانت به این شهید عزیز و سایر همرزمانش است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحسن  قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی درباره علت محبوبیت شهید سردار سلیمانی به عنوان چهره‌ای ملی گفت: نفرت ملت‌های مسلمان از استکبار در سراسر جهان هیچ وقت به اندازه  دو دهه اخیر افزایش پیدا  نکرده بود و آمریکا و اسراییل طی این سال‌ها جنایت‌های بیشماری را در منطقه ما بویژه در افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان انجام دادند؛ جنایاتی که تنها یکی از آنها ایجاد و پرورش القاعده و داعش بود و مردم در دوران معاصر شاهد جنایت‌های آنها بودند. بنابراین مسلمانان چه در منطقه و چه در جهان حضور سردار سلیمانی را گرامی می‌داشتند و در طول ۱۰ سال گذشته به دلیل این که ایشان  مقابل آمریکا، صهیونیست‌ها و تکفیری‌ها مردانه ایستاد و با دوستانش و عزیزانش در جبهه مقاومت، آنها را در همه عرصه‌ها به عقب  راند، برایش احترام ویژه‌ای قائل بودند.

وزیر سابق بهداشت ادامه داد: مردم ایران نیز از صمیم قلب ایشان را دوست داشتند  و دارند؛ چراکه در طول ۴۰ سال با همه وجود احساس می‌کردند که او سرباز کشورشان است. معتقدم مردم ما بسیار باهوش هستند و متوجه می‌شوند که چه کسی و با چه انگیزه‌ای برایشان قدم برمی‌دارد. حاج قاسم حاضر بود در همه لحظه‌ها جانش و از آن بالاتر آبرویش را برای دفاع از مردم و کشورش فدا کند. حاج قاسم هیچ گاه مردم را تقسیم نمی‌کرد؛ چه در داخل و چه در خارج از کشور؛ همه را به یک نسبت عزیز می‌داشت و خیر آنها را می‌خواست و این را مردم متوجه  می‌شدند. او کمتر حرف می‌زد و بیشتر عمل می‌کرد؛ این مهم را مردم می‌فهمیدند.

وی افزود: مردم می‌دانستند که قاسم سلیمانی و یارانش به استقبال دشمن در فرسنگ‌ها فاصله از مرزهای ایران عزیز می‌روند و معنی سربازی و سربِداری  چیزی جز این نیست. حاج قاسم از دوران دفاع مقدس آموخته بود که  دشمن را نه در خاک خودمان بلکه  در خارج از مرزها باید دنبال کرد و به آن امان نداد که نزدیک این آب و خاک شود. مردم حاج قاسم را از این بابت گرامی می‌دارند و حق شناسی  می‌کنند؛ چرا که او گرفتار حاشیه‌ها  نشد و هیچ گاه هدفش را گم نکرد و همیشه با مردم بود و هیچ گاه با مردم با درشتی سخن نگفت و آنها را متهم نکرد. مردمی که این چند روز به خیابان‌ها آمدند با تمام وجود این حقیقت را در مورد قاسم سلیمانی باور کرده بودند که او مصداق عینی أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ بود و این موضوع را هم ناشی از اعتقاد وی به اخلاق اسلامی و عمل به آن و زندگی علوی می‌دانستد؛ که جوهر و خمیر مایه  همه کارها و تصمیمات او بود. طبیعی است وقتی مثل او پاک و خالص و بی‌ریا شدی، می‌شوی محبوب دل‌های همه قشرها و اینگونه حاج قاسم به مقام شهادت نائل شد و شد سردار دل‌ها.

هاشمی در خصوص اینکه شهادت سردار ملی چه اندازه موجب  وحدت و همبستگی بیش از پیش  اقشار مختلف مردم علیه آمریکا و همپیمانانش خواهد شد؟ گفت: بدون شک مسوولین جمهوری اسلامی و جریان‌های سیاسی لازم است فضای ایجاد شده بعد از  شهادت سردار عزیز را قدر بدانند؛ کسی، گروهی و جریانی دنبال بهره‌برداری سیاسی از این موقعیت نباشد که قطعا خیانت به خون این شهید عزیز و سایر همرزمانش است.

عضو سابق هیات دولت با اشاره به حضور پرشکوه و تاریخی مردم در این مراسم فارغ از جناح‌بندی‌ها تصریح کرد: این موقعیت به برکت خون شهید، آن هم شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران‌شان در کشور ما و همچنین در کشور عراق و کل منطقه ایجاد شده است و باید این برکت را قدر بشناسند و باور کنند که برای به زانو درآوردن خصم زمان به جذب حداکثری و وحدت همه مردم کشور به شدت نیازمندیم. من معتقدم مردم ما و دلسوزان ایران عزیز مثل همیشه قدرشناسی و وظیفه  خود را به نحو احسن انجام دادند.

وی با انتقاد از رفتار و عملکرد برخی افراد و تریبون‌ها که به عقیده او به دنبال ایجاد تفرقه و جناج گرایی و قدرت طلبی و سیاست بازی و طمع قدرت در کشور هستند، تاکید کرد: حالا باید دید آیا برخی سیاسیون و کسانی که تریبون رسمی و غیررسمی در اختیار دارند و نزد افکار عمومی اثرگذارند، این مرحله را چطور طی خواهند کرد؛ بویژه آنهایی که به کج راهه رفتند به راهی که حاج قاسم نشان داد که آن صراط مستقیم الهی است، هدایت می‌شوند یا اینکه این بار هم مثل دفعات قبل  کفران نعمت می‌کنند و مسیر باطل خودشان را که باعث آسیب و ضربه به امت اسلامی، انقلاب اسلامی، کشور و جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های امام و ر هبری می‌شود، ادامه خواهند داد.

هاشمی در خصوص اینکه چه چیزی باعث شد که ترامپ مستقیما فرمانده پایان بخشی به داعش را به شهادت برساند؟ گفت: صحیح است که ترامپ فرمان این جنایت را صادر کرد، اما باید قبول کرد که این چهره واقعی امپریالیسم آمریکاست که در تصمیم ترامپ یک بار دیگر چهره کریه خود را نمایان ساخت. موافق  این تحلیل نیستم که برخی  تلاش  دارند ثابت کنند که رییس جمهور آمریکا گول  خورده یا سرش کلاه رفته یا اطلاعات و مشاوره غلط دریافت کرده  و منجر به این تصمیم نابخردانه شده؛ خیر. واقعیت نظام سلطه همین است و در این مورد هیچ تفاوتی بین آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی نیست. همه روسای جمهور آمریکا طی ۴۰ سال گذشته، همین رفتار را داشتند و تنها شکل آن متفاوت بوده، اما نفس آن چیزی جز جنایت و زورگویی نبوده است.

وزیر سابق بهداشت ادامه داد: بالاخره ایران علاقه‌مند است که در منطقه صلح و آرامش باشد و کشورها بتوانند در کنار هم با صلح و آرامش و بدون دخالت دیگران زندگی کنند؛ چیزی که نظام سلطه نمی‌خواهد و دنبال منافع خود است و به بدترین ابزار هم متوسل می‌شود برای اینکه بتواند به هدفش برسد. معتقدم اگر ترامپ هم نبود، فرد دیگری بود که نسبت به سربازی که با دست خالی و تکیه بر ایمان و جوانان انقلابی، همه معادلات و نقشه‌های آنها را که با صدها و  بلکه هزاران  میلیارد  دلار طراحی شده، نقش بر آب  می‌کرد، بغض خود را مخفی نمی‌کرد و چه بسا همین جنایت را انجام می‌داد.

وی اظهار کرد: قاسم سلیمانی به اتفاق یارانش که بیش از همه به آن شبیه بودند مثل سید حسن نصرالله، ابومهدی المهندس، ابوحسن که اکنون جای ابومهدی را گرفته و با دعا و هدایت مقام معظم رهبری و امدادهای الهی و نصرتی که خداوند متعال وعده  داده، توانستند پوزه آمریکا و اسراییل را در یک دهه گذشته به  خاک بمالند. همچنین توانستند امرای خائن و مرتجع منطقه را  روسیاه کنند و آنها را به ملت‌های خودشان بهتر از گذشته معرفی کنند. قاسم سلیمانی همه آنها را زمین‌گیر کرد و طبیعی بود که نظام سلطه نمی‌توانست تحمل کند و خشم خود را به زشت‌ترین شکل ممکن به مردم منطقه و جهانیان با به شهادت رساندن آنها نشان داد و ننگ ابدی را در کارنامه خودشان و کشور آمریکا ثبت کردند.

قاضی‌زاده هاشمی‌ در خصوص اینکه از نظر شما بعد از شهادت سردار سلیمانی معادلات سیاسی منطقه تا چه اندازه بر خلاف تصورات آمریکا پیش خواهد رفت؟ گفت: فکر می‌کنم آمریکا و هم‌پیمانان‌شان این مسیر را ادامه خواهند داد آنها برای ماندن در منطقه غرب آسیا به هر جنایتی دست می‌زنند، اما در مقابل، جبهه مقاومت گسترده‌تر و مصمم‌تر از گذشته، با هدف واحد و در صفوف یکپارچه در مقابل آنها می‌ایستند که ثمره این ایستادگی هم به اذن خدا در یک دهه آینده آشکار خواهد شد.

وزیر سابق بهداشت اضافه کرد: البته اینطور نیست که انتظار داشته باشیم که ظرف چند ماه آینده شاهد این نتایج باشیم. گرچه تصمیمی که پارلمان عراق "مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق" در روز گذشته گرفت، تصمیمی بسیار مهم بود که امیدواریم طی یکسال آینده بتوانند آن را عملیاتی کنند. البته از مراجع عزیز عراق هم انتظار می‌رود که همانند همیشه به کمک جوانان انقلابی‌شان بیایند و اجازه ندهند که در این فرصت استثنایی ایجاد شده، خون این شهدا بی‌ثمر بماند. مهم است که مراجع عراق هم حمایت کرده، فتوا دهند و حضور نیروهای مسلح امریکایی و اروپایی را در عراق که مهم‌ترین تهدید برای امنیت و آسایش مردم عراق و منطقه محسوب می‌شوند، نهی کرده و از  تصمیم پارلمان  عراق با حکم شرعی خود جانبداری  کنند.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم روزی جهان استکبار خواهد فهمید که با ملت‌های مسلمان نمی‌توانند با زبان زور و سلطه صحبت کنند؛ چراکه تعدی و تجاوز به قلمرو حقوق مسلمانان تاوان سختی برای متجاوزان دارد. واقعا این عبارت شعار و بیان یک احساس نیست، ‌ بلکه حقیقتی است که البته نیاز به هوشیاری عمیق، صبر و مقاومت ملت‌ها به‌ویژه مردم عزیز ایران دارد. معتقدم که در اینجا بار امانت سردار سلیمانی، یاران قدیم و جدید ایشان و همه شهدای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و میراثی که برای دفاع از امت اسلامی و ایران و ایرانی برجای گذاشته‌اند، برای مسئولان فعلی ایران در همه رده‌ها و بخش‌ها بسیار سنگین است. برای رسیدن به این مهم باید اخلاص سردار سلیمانی را بشناسیم و سعی کنیم بی‌ریا و مخلصانه در آن مسیر قدم برداریم.

هاشمی گفت: ما با دوران اول انقلاب اسلامی فاصله گرفته‌ایم، افرادی که در آن دوران تربیت شدند، همه آنها از جنس قاسم سلیمانی بودند، مسئولان ما باید اول از همه اخلاص را در خودشان بیافرینند؛ البته نه فقط مسئولان، بلکه همه ما اگر کج‌راهه رفتیم، باید به صراط مستقیم برگردیم. در عین حال به نظر می‌رسد قبل از اینکه از رفتن و شهادت سردار سلیمانی درسی به دیگران دهیم، خودمان از این شهید بزرگوار درس بگیریم و با توسل به علم و رعایت اخلاق اسلامی مشکلات مردم و کشور را حل کنیم. در این صورت نصرت الهی فراهم خواهد شد و نیروهای بیگانه به زانو در خواهند آمد. امیدوارم در ادامه تلاش‌هایی که سردار مقاومت داشت، تمام نقشه‌های آمریکا و اذنابش نقش بر آب شود و همه مردم مسلمان منطقه، به هدف مقدسی که وجود دارد، برسند و بتوانند در کنار یکدیگر با آرامش و آسایش زندگی کنند و بخشی از جامعه موثر بین‌المللی در این منطقه باشند.

وزیر سابق بهداشت با اشاره به شخصیت سردار قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس، با بیان اینکه سردار قاآنی یکی از ذخیره‌های دوران دفاع مقدس است،  گفت: حاج اسماعیل قاآنی از جنس حاج قاسم سلیمانی و بهترین جانشین برای حاج قاسم بود؛ او دانش و تجربه نظامی فراوان دارد. در دوران  دفاع مقدس ایشان فرمانده تیپ امام رضا از مشهد و بعد هم فرمانده لشگر نصر بود. نزدیک به یک ربع قرن در سپاه قدس بی‌سر و صدا اقدامات بزرگی انجام داد. در آینده خواهیم دید که سردار قاآنی به کمک یاران حاج قاسم چگونه این راه را با صلابت دنبال خواهد کرد. سردار قاآنی بسیار کم حرف می‌زند و فقط عمل می‌کند. بسیاری از خصوصیات‌شان شبیه به سردار قاسم سلیمانی است.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: او تا به امروز رسانه‌ای نشده که البته خودش تمایل نداشته است. این موضوع حاکی از تقوا،  عزت نفس و سلامت روح این سردار بزرگ است. همه عزیزان دوران دفاع مقدس و فرماندهان محور مقاومت ایشان را می‌شناسند و برایشان به همان اندازه که سردار قاسم سلیمانی برای ایشان ارزش و احترام قائل بود، احترام قائلند. مطمئن هستم که امام عصر (عج) و ارواح طیبه شهدا و به‌ویژه مراد ایشان که سپهبد سردار قاسم سلیمانی بود و خانواده‌های داغدارشان و دعای خالصانه مردم عزیز و شریف ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری و تاییدات ایشان بر شتاب راهی که فرمانده آنها انتخاب کرده بود، خواهد افزود. امیدواریم خداوند ایشان را کمک کند تا بتواند اهداف باقی‌مانده شهدای عزیز را به کمک یاران‌شان در سراسر جهان به‌ویژه در منطقه محقق کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه