جرئیات خودکشی یکی از دستیاران سال یک ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شاهین شاد نیا در گفت‌گو با ایسنا ضمن بیان این در پاسخ به مطالب مطرح شده در خصوص خودکشی دستیار سال اول رشته ارتوپدی دانشگاه، با بیان اینکه هنوز علت اصلی وقوع این حادثه مشخص نیست، گفت:این حادثه در زمانی که ایشان در منزل بوده رخ داده و دلیل آن نیز مسمومیت به دنبال مصرف دارو بیش از دوز مجاز مصرفی و درمانی بوده است. البته داروهای مصرف شده از داروهای مصرفی خود بیمار بوده که البته بیش از حد مجاز مصرف شده و در نهایت به مسمومیت شدید وی منجر شده است.

قائم مقام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دستور اکید ریاست و معاونت آموزشی دانشگاه برای رسیدگی و پیگیری ویژه وضعیت درمانی این دستیار گفت: به محض انتقال به بیمارستان اقدامات درمانی صورت گرفته و متخصصین سم شناسی بالینی، عفونی، مغز و اعصاب، فوق تخصص ریه و سایر پزشکان مرتبط بروی کار درمانی و پیشرفت درمانی ایشان نظارت ویژه دارند.

وی افزود: گزارش پیشرفت وضعیت جسمانی ایشان به صورت روزانه در اختیار ریاست دانشگاه قرار می‌گیرد، این حادثه 4 روز پیش اتفاق افتاده و امروز روز چهارم بستری وی در بیمارستان است، تا زمان به‌هوش آمدن این دانشجو نمی‌توان علت و انگیزه این حادثه را به صورت صریح مطرح کرد، داروهای مصرف شده از داروهای خود بیمار بوده که بیش از حد و دوز درمانی دارو مصرف شده، ولی انگیزه اصلی وی تا زمانیکه بیدار نشده و تحت مشاوره روانپزشکی قرار نگرفته، مشخص نمی شود.

شادنیا در خصوص مطالب مطرح شده در رابطه با کشیک ‌های طولانی و خارج از نُرم به عنوان انگیزه این حادثه گفت: به عنوان رییس بخش مسمومین، مسئولیت درمانی وی را برعهده دارم و در کنار آن به عنوان قائم مقام و معاون اجرایی معاونت آموزشی جهت بررسی صحت و سقم مطالب مطرح شده، پیگیر موضوع بودم و در این رابطه با مدیرگروه ارتوپدی، رییس بخش و رییس بیمارستان و همچنین دستیاران ارشد این دانشجو گفت‌وگو کردم که در نهایت با مسایل مطرح شده نمی‌توان موضوع طولانی بودن کشیک برای ایشان را تایید کرد.

قائم مقام معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: حادثه زمانی اتفاق افتاد که ایشان در منزل بوده یعنی در حال  کشیک و کار در بیمارستان نبوده و همچنین در این دوران دو نفر از اساتید این دانشجو در مرخصی بودند و تعداد عملهای جراحی کمتر از همیشه بوده است.به عبارت دیگر در رشته‌های جراحی زمانیکه حجم عمل‌ها کاهش پیدا می‌کند، فعالیت دستیاران بخش نیز متعاقبا کمتر از حالت نُرم و معمولی می‌شود، بنابراین نمی‌توان موضوع را به بحث کشیک‌های مضاعف و فشار بیش از حد کاری مرتبط دانست.

وی با اشاره به ارتباط صمیمی و عاطفی مدیر گروه و دستیار ارشد با دانشجوی حادثه دیده عنوان کرد: هیچیک از این افراد، مورد خاصی در رابطه با فشار کار و کشیک‌های طولانی گزارش نکرده اند. بنابراین پس از بررسی موضوع از کانال‌های مختلف، این مساله برای ما اثبات نشد و صحت آن را تایید نمی‌کنم.

شادنیا در پایان با اشاره به وضعیت فعلی این دستیار ارتوپدی دانشگاه خاطرنشان کرد: با اقدامات درمانی صورت گرفته امروز هوشیاری بیمار به مراتب افزایش یافته و سطح هوشیاری به حالت تقریبا نرمال برگشته ، البته مختصر عفونت ریه نیز در رابطه با ایشان مطرح است که امیدواریم روند درمانی، بهبودی ایشان هرچه سریعتر حاصل شود.

به گزارش ایسنا امروز علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه میرهاشمی معاون درمان دانشگاه  و جمعی از مسئولان دانشگاه بر بالین این دستیار حادثه دیده حضور یافتند و از نزدیک در جریان روند درمانی وی قرار گرفتند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.