تخریب سرویس‌های بهداشتی مناطق سیل‌زده، مشکلاتی را ایجاد کرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وزیر بهداشت و درمان به همراه معاونان این وزارتخانه از مناطق سیل‌زده جنوب این استان بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات بهداشتی سیلزدگان قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: بعد از این بازدید مشکلات بهداشتی این مناطق بررسی شد و تخریب سرویس‌های بهداشتی مشکلاتی را ایجاد کرده که باید آموزش‌های لازم در این زمینه ارائه شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اینک گروه‌های بهداشتی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در منطقه فعال شده‌اند و در صددیم برنامه‌ریزی بیشتری در این زمینه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه خانه‌های بهداشت مناطق سیلزده فعال هستند، افزود: کارشناسان بهداشتی آموزش‌های بهداشتی لازم را به مردم آموزش می‌دهند و سعی می‌شود تا بحران بیماری‌های واگیر کنترل شود.

شهریاری یادآور شد: گروه‌های بهداشتی و جهادی آماده هستند و در صورت اعلام نیاز وزارت بهداشت به این مناطق اعزام می‌شوند.

وی گفت: مجمع خیرین سلامت کشور نیز فراخوان لازم را به تمامی مجامع استانها ارسال کرده و تاکنون یک میلیارد تومان توسط خیرین این مجمع جهت کمک به سیلزدگان سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

به گزارش ایرنا امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

پایان پیام/

مطالب مشابه