طبیعی است که تعرفه‌های بخش خصوصی بالاتر از دولتی باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه درحال حاضر تعرفه‌های درمانی بخش خصوصی چهار برابر بخش دولتی است، گفت: این امری طبیعی است که تعرفه‌های بخش خصوصی بیشتر از بخش دولتی باشد، هر چند نباید چهار برابر افزایش داشته باشد، اما تعرفه این مراکز به دلیل عدم بهره‌مندی آنها از یارانه دولتی بالاتر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: هم‌اکنون پزشکان برای احداث مطب متحمل هزینه سنگینی می‌شوند، همچنین تاسیس بیمارستان خصوصی نیز نیازمند تامین ساختمان و تجهیزات پزشکی از سوی سرمایه‌گذاران است و این در حالی است که مراکز درمانی دولتی با هزینه دولت به این امر مبادرت می‌ورزند.

وی افزود: وقتی قرار باشد بخش خصوصی با هزینه شخصی اقدام به تامین هزینه‌های لازم برای احداث بیمارستان کند، بنابراین این امری قابل قبول است که میزان تعرفه‌های آن نیز با تعرفه‌های بخش دولتی متفاوت باشد، البته تعیین تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی باید به دلیل تفاوت‌هایی که در نحوه تامین تجهیزات لازم و هزینه‌کردها دارند مبتنی بر عدالت و متناسب با شرایط آنها باشد. 

خالقی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در این مورد حائز اهمیت بوده، تفاوت در افرادی است که به دو بخش دولتی و خصوصی مراجعه می‌کنند، چرا که اغلب مراجعان به بیمارستان‌های خصوصی از افرادی هستند که از تمکن مالی بالاتری برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خالقی در پایان اضافه کرد: سرمایه‌گذاران بیمارستان‌های خصوصی باید از انگیزه کافی برای احداث این مراکز برخوردار باشند، چرا که تعدادی از بیمه‌ها خدمات این بخش را تحت پوشش قرار نمی‌دهند، به همین دلیل این امکان وجود دارد که در اداره این مراکز با مشکل جدی مواجه شوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه