لزوم راه‌اندازی سامانه حواله الکترونیک داروهای بیماران خاص و پیوند اعضا در دانشگاه‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن نامه قاسم جان‌بابایی خطاب به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به شرح زیر است: 

با عنایت به اهمیت توزیع مناسب داروهای ویژه علی الخصوص داروهای مورد مصرف در بیماران خاص و پیوند اعضا که جزو داروهای گران‌قیمت بوده و با اختصاص اعتبارات ارزی و ریالی قابل توجهی همراه است و نظر به ضرورت حصول اطمینان از دسترسی بیماران نیازمند واقعی به داروها و کنترل سوء‌استفاده‌های احتمالی، پروژه صدور حواله الکترونیک داروهای ویژه و حذف حواله‌های کاغذی توسط معاونت درمان دانشگاه و تحویل دارو در محل داروخانه‌های عرضه‌کننده منتخب در قالب یک چرخه کنترل شده طراحی و فاز آزمایشی "پایلوت" آن در استان تهران عملیاتی شده است.

انتظار می‌رود با همکاری و هماهنگی معاونین محترم درمان و غذا و دارو دانشگاه / دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، اقدامات مقتضی در جهت عملیاتی شدن سامانه، حداکثر از اول اسفند ماه سال جاری به عمل آید.

متذکر می‌گردد پس از تاریخ فوق در سراسر کشور، سهمیه دارویی صرفاً بر اساس آمار حواله‌های ثبت شده اختصاص داده خواهد شد. وب‌دا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.