افرادی که در حوزه پزشکی فعالیت می‌کنند نیاز بیشتری به مرخصی زایمان دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری با اشاره به اهمیت استفاده بانوان جامعه پزشکی از مرخصی زایمان اظهار کرد: در تمام قسمت‌ها برای بانوان مرخصی زایمان در نظر گرفته شده که این مرخصی با تمام حقوق و مزایا است، مرخصی زایمان برای جامعه پزشکی با هدف رسیدگی به فرزند و انجام سیاست‌های جمعیتی است و قرار نیست که مرخصی زایمان از نظر قانون و دستورالعمل‌ها بدون حقوق باشد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: افرادی که در حوزه پزشکی فعالیت می‌کنند نیاز بیشتری به مرخصی زایمان دارند، زیرا استرس و فشار کاری آن‌ها بیشتر از سایر مشاغل است و اگر قوانین ویژه سایرین وجود دارد باید کادر پزشکی نیز از آن بهره‌مند شوند، مرخصی زایمان برای پزشکانی که در طرح ضریب k شرکت می‌کنند ضروری است و معتقدم که این مرخصی برای ترویج فرزندآوری و تشویق به تشکیل خانواده باید انجام شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: استفاده بانوان پزشک از مرخصی زایمان گامی مهم در زمینه انجام سیاست‌های جمعیتی و فرزندآوری است و سازمان نظام پزشکی معتقد است که برای انجام این امر مشوق‌هایی مانند مرخصی کامل زایمان ویژه بانوان پزشک و دیگر اقدامات در کشور باید انجام شود. به همین دلیل دیوان عدالت بر اجرای مرخصی کامل زایمان بانوان پزشک رأی مثبت داده است.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه