امکان صاحب فرزند شدن زوجین درگیر سرطان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، لیلا نظری با اشاره به ارائه خدمات درمان ناباروری در بیمارستان طالقانی گفت: این خدمات در بالاترین سطح و کمترین هزینه به زوجین نابارور و سایر مراجعان ارائه می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به سابقه ۱۰ ساله بیمارستان طالقانی در آموزش فلوشیپ ناباروری و آی وی اف، گفت: در این بیمارستان، از حدود ۲۰ سال قبل اقدامات تشخیصی و درمانی برای زوجین نابارور با حضور اساتید فوق تخصص که بیش از ۲۵ سال سابقه کار دارند، به صورت کامل و با تعرفه دولتی و طبق بسته‌ای که وزارت بهداشت ابلاغ کرده است، ارائه می‌شود.

وی همچنین از ارائه خدمات درمانگاه‌های ویژه برای بیماری‌های زنان و زایمان در بیمارستان طالقانی خبر داد و افزود: بیماران در این درمانگاه‌ها تحت نظر پزشکان متخصص و فوق تخصص معاینه می‌شوند. در این بیمارستان برای آن دسته از مردان و زنان مبتلا به سرطان که دوست دارند بعد از درمان بچه داشته باشند، خدماتی ارائه می‌شود که شامل حفظ و نگهداری تخمک، اسپرم و جنین این بیماران است.

نظری به درمان بیماری تخمدان پلی کیستیک اشاره کرد و گفت: درمان این بیماران با همراهی متخصص زنان و نازایی، تغذیه و متخصص ورزشی پیگیری می‌شود، با توجه به اینکه بیماران مبتلا به سرطان بعد از درمان قادر به بچه دار شدن نیستند، می‌توانند از بانک تخمک یا اسپرم خودشان برای صاحب فرزند شدن استفاده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان این متخصص زنان و فلوشیپ ناباروری در پایان اضافه کرد: درمان زنانی که دچار سقط مکرر و شکست مکرر لانه گزینی جنین هستند، با همکاری تیمی متخصص زنان و زایمان، ژنتیک، ایمونولوژی و…، انجام می‌شود، میزان موفقیت درمان آی وی اف در بیمارستان طالقانی مثل استاندارد‌های کشوری است. یعنی درمان با این روش، با ۴۰ درصد موفقیت همراه است.

پایان پیام/

مطالب مشابه