در ۹ ماهه اول سال بیش از ۲۹۸ هزار نفر به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کردند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا مهدی زاده با اشاره به آمار اهدای خون شهروندان تهران در نه ماهه اول سال جاری اظهار کرد: در نه ماهه اول سال ۲۹۸ هزار و ۸۹۶ نفر به مراکز انتقال خون استان تهران مراجعه کردند که از این تعداد ۲۴۱ هزار و ۸۱ نفر موفق به اهدای خون شده‌اند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه تعداد ۱۱۹ هزار و ۹۹ نفر از اهدا کنندگان مستمر با مراجعه به مراکز انتقال خون در کار خداپسندانه اهدای خون مشارکت داشته‌اند به طوری که اهدا کنندگان مستمر حداقل دو بار در سال خون اهدا کرده و در رتبه اول اهدا کننگان خون قرار دارند.
 
مدیر کل انتقال خون استان تهران ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۸۰ هزار و ۲۹۶ واحد خون به وسیله اهدا کنندگان با سابقه دریافت شده است. همچنین در این مدت ۴۱ هزار و ۶۸۶ واحد خون به وسیله اهدا کنندگان بار اولی اهدا شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مهدی‌زاده در پایان گفت: از شروع سال تا پایان آذر تعداد ۹ هزار و ۳۶۶ زن به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون در سطح استان تهران مراجعه کرده‌اند که سهم ۴ درصدی را در میان اهدا کنندگان به خود اختصاص داده‌اند، امیدوارم در آینده‌ای نزدیک مشارکت مردم در کار اهدای خون افزایش پیدا کند تا نیاز بیماران از نظر خون و گروه‌های خونی مختلف تامین شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.