دانشگاه‌ها از تمام ظرفیت‌های خود برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر استفاده کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی پس از استماع گزارش رییس این دانشگاه در خصوص اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در استان کرمان، گفت: خوشبختانه کارهای علمی و دقیقی در این دانشگاه صورت گرفته و برخی از این اقدامات بعنوان الگوی کشوری استفاده شده است. 

 نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان می تواند کارهایی را که در حوزه اخلاق پزشکی و کنترل بیماری های غیرواگیر انجام داده به عنوان الگویی برای کشور ارائه نماید، کمیته ملی بیماری های غیرواگیر آماده حمایت از برنامه های خوب دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این زمینه می باشد. 

وی افزود: دانشگاه ها باید از تمام ظرفیت های استان در تمامی سطوح برای کنترل بیماری های غیرواگیر استفاده و نهادها، سازمان ها و مراکز مختلف را در این موضوع مشارکت دهند. 

دکتر لاریجانی با اشاره به موضوعات مختلفی مانند دیابت، سرطان، تغذیه و ... که در بیماری های غیرواگیر مطرح است گفت: بهتر است برای هریک ازاین موضوعات شورایی در دانشگاه ها تشکیل شود و کار در هر موضوع در سطح استان توسط این شورا پیگیری شود، بهره برداری از نظرات صاحب‌نظران هر حیطه در این شوراها موضوعی مهم است، چنانچه برای هر موضوع مسئول مشخص شود این فرد با کمک سایر صاحب‌نظران حیطه می تواند کار را به خوبی در سطح استان پیش ببرد. 

به گزارش وب‌دا در این نشست گزارشی از وضعیت ابتلا به بیماری های غیرواگیر در استان کرمان ارائه شد، همچنین رشیدی نژاد، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، گزارشی درخصوص اقدامات صورت گرفته درخصوص کنترل بیماری های غیر واگیر در استان کرمان ارائه نمود و گفت: استان کرمان در اکثر حیطه ها به نسبت میانگین کشوری وضعیت قابل قبولی دارد. 

پایان پیام/

مطالب مشابه