استفاده از تکنولوژی‌های نوین، عوارض جراحی را به حداقل می‌رساند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کاظم خیابانی گفت: کنگره جراحان دهان، فک و صورت دارای پنل های مختلفی در محورهای متعدد است که سعی کردیم اکثریت موضوعات این رشته را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: کار جالبی که سعی داریم انجام دهیم این است که در هر پنل افرادی با دانش روز حضور داشته باشند و با اضافه کردن سخنرانان خارجی به هر پنل یک سازگارسازی دانش افراد ایجاد شده و محورها و عناوین همه با هم هماهنگ گردد. برای این‌ منظور نیز گروه های علمی هر پنل از مدت ها پیش تشکیل شده و به طور کلی می توان گفت این‌کنگره موضوع محور است، به عنوان مثال در آسیب شناسی و بازسازی در ناحیه فک و صورت در یک پنل افراد  با تخصص های مختلف و تحت هدایت یک مسیول و هماهنگ کننده پنل دور هم جمع شده اند تا در نهایت به یک  نتیجه قابل قبول و قابل استفاده کلینیکی برسیم.

دبیر علمی کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران ادامه داد: یکی از محورهای اصلی که در کنگره جراحان فک و صورت امسال و بیشترین زمان را در پنل ها به خود اختصاص داده مربوط به ناهنجاری های شکاف لب و کام و موارد مربوط به آن است که در واقع درمان‌های تیمی بلند مدت را مد نظر قرار داده ایم تا بتوان برای این بیماران که اکثرا از قشر محروم جامعه هستند، خدمات قابل قبولی ارائه داد.

خیابانی گفت: ما در این کنگره سعی کرده ایم تا جایی که می‌توانیم روش‌های نوین و درمان‌های تیمی را بازگو کنیم، درمان هایی که در بلند مدت بشود تا جای ممکن بیماران را به حالت مطلوب از لحاظ زیبایی چهره و عملکرد، تکلم، تغذیه و...، برسانیم، پیشرفت های شگرف دهه گذشته در این رشته همگام با تحول سریع علوم و فن آوری در عرصه های مختلف دانش، محرک و مشوق متخصصین این رشته در به کارگیری جدیدترین تکنولوژی های تشخیصی و درمانی بوده به طوری که فن آوری نوین از مرحله طراحی فراتر رفته و قدم در حیطه عمل و جراحی گذاشته است. 

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: خوشبختانه بسیاری از همکاران در کشور ما از این قافله عقب نمانده و به رغم محدودیت ها، در بسیاری موارد همسطح و همطراز با کشورهای پیشرفته در عرصه تکنولوژی های نوین فعالیت می کنند. استفاده از تکنولوژی های نوین نه تنها امکان برخورداری از بهترین درمان ها را به بیماران می دهد، در عین حال بروز مشکلات و عوارض جراحی را به حداقل می رساند.

هجدهمین کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران با شعار "جراحی با کمترین عوارض با رویکرد ویژه به تکنولوژی های نوین" از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این رویداد، دهمین سمپوزیوم ایمپلنت خلیج فارس و هشتمین سپوزیوم پژوهشی محققین جوان برگزار می گردد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.